Скрепи - всьо?: "Введення воєнного стану спричинило паніку в УПЦ МП", - експерт

Серед вірян УПЦ Московського патріархату масово поширюються чутки, що в областях, де запроваджено воєнний стан, будуть відбиратися храми «під автокефалію».

Конспірологи з УПЦ МП вважають, що влада навмисне обмежилася десятьма прифронтовими і прикордонними областями, адже саме там зосереджена найбільша кількість культових споруд і майна, якими володіють православні громади в московській юрисдикції, - пише на своїй сторінці у Facebook Ярослав Коцюба, передають Патріоти України.

"Парафіянам Моспатріархату варто не вестися на подібні провокативні чутки, а тверезо і зважено оцінити ситуацію. Воєнний стан у цих регіонах запроваджений зовсім з іншої причини: межування з Росією робить їх зонами ризику збройного вторгнення. Тому українські військові стоять там, щоб захищати, зокрема, і храми УПЦ МП.

До того ж, особливий режим діятиме всього місяць, до 26 грудня. Приблизно ж стільки або й навіть більше часу знадобиться для юридичного оформлення автокефальної Української Церкви.

І лише після створення помісної УПЦ підніматиметься питання про ДОБРОВІЛЬНИЙ вибір юрисдикції. Насильницького переведення парафій не буде. Кожна релігійна громада більшістю голосів самостійно вирішуватиме – залишатися у Київській церкві Володимирового хрещення чи перереєстровуватися в екзархаті РПЦ МП в Україні.

А от на що справді варто звернути увагу «гарячим головам», які хочуть розіграти карту релігійного конфлікту, – то це на положення Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Зокрема, у ст.8 п.1.9 Закону чітко зазначено, що в місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями, місцевою владою мають право без попереджень та зволікань припиняти діяльність будь-яких громадських об’єднань, які розпалюють релігійну ворожнечу. У випадку порушення правового режиму воєнного стану винні особи притягатимуться до відповідальності (ст.25)."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...