Скрепи чіпляються за соломинку: "Смотрящий" від РПЦ в Україні звернувся до суду з поданням про визнання неконституційним закону про перейменування УПЦ (МП)

На думку нардепа, закон прийнятий з порушеннями і дискримінує права віруючих українців

Народний депутат України, голова фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новінський як уповноважений представник 49 народних депутатів звернувся до Конституційного Суду України з поданням про визнання невідповідним Конституції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" від 20 грудня 2018 року № 2662-VIII, який "незаконно зобов'язує канонічну Українську православну церкву змінити назву", передають Патріоти України з посиланням на Politeka.

"Антицерковный законопроект о насильственном переименовании Украинской Православной Церкви проголосован с нарушениями конституционной процедуры. 84-я статья Конституции обязывает народных депутатов голосовать лично. Мы все были свидетелями, как 20 декабря прошлого года, во время голосования законопроекта в сессионном зале были зафиксированы несколько случаев кнопкодавства. Из 240 именных карточек народных депутатов, проголосовавших за законопроект, 23 не были зарегистрированы в день голосования в зале, а двое находились на больничном, что задокументировано аппаратом ВР", – заявив Новинський. – У нас есть прецеденты отмены Конституционным Судом законов "Об основах государственной языковой политики" и "О всеукраинском референдуме" как раз на основании такого же нарушения конституционной процедуры – а именно неперсонального голосования".

За його словами, 24-я стаття Конституції забороняє дискримінацію громадян за будь-якою ознакою. У той же час оспорюваний закон зобов'язує змінити назву і перереєструвати статути громад лише одній конфесії - УПЦ МП, - не зобов'язуючи інших, що і є дискримінацією, вважає нардеп. Закон, на думку Новинського, порушує також 35-ту статтю Конституції і положення Закону про свободу совісті, що гарантують невтручання держави в справи церкви, зокрема і право громад вільно вибирати і змінювати духовні центри як в Україні, так і за її межами. Згідно норм українського права, релігійні громади взагалі не зобов'язані реєструвати свої статути. До того ж, внесення законопроекту до порядку денного і голосування на ранковому, а не вечірньому засіданні було порушенням Регламенту ВР, ще одним грубим порушенням було те, що він проголосований відразу в цілому, незважаючи на поправки "Опозиційного блоку", вважає Новинський.

"Единственным общественным институтом, которому доверяют украинцы, осталась Церковь. Власть ставит под угрозу права крупнейшей конфессии в Украине – Украинской Православной Церкви, прихожане которой могут быть лишены права на свободу совести и религии. Мы будем защищать Конституцию, законность и права верующих в Украине" , - підкреслив Новинський.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Неймовірно захоплююче! В Одесі через сильний мороз закипіло море (відео)

субота, 22 січень 2022, 0:10

Різниця температур навколишнього середовища і моря становила близько 20 градусів, через що і з'явилося таке захоплююче природне явище, коли над водою клубочиться пара. В Україні в ніч з 16 на 17 січня по всій країні спостерігалися екстремальні морози. ...

З архіву ПУ. Чизкейк, оладки, чіпси та інше: Що приготувати з гарбуза (фото)

п’ятниця, 21 січень 2022, 21:00

Для багатьох господинь гарбуз – продукт досить специфічний і окрім знайомої всім з дитинства гарбузової каші та соку, здається, приготувати з нього більше нічого не можна. Але як ви помиляєтеся! Користувачі мережі поділились рецептами нескладних страв ...