Випробування даного гранатомету почались ще наприкінці квітня, але лише 9 липня комісія, до складу якої входили офіцери Міністерства оборони України, наукові співробітники та розробники гранатомету, повідомила, що випробування відбулись успішно. Хоча, чесно кажучи, на представленому відео насторожує дзвін металу – наче від гранатомета щось відвалилось.
Як і про будь-яку новинку, інформації про "Ланцею" (латиницею lancea – давньоримський спис) наразі досить мало. Але дещо нам все ж таки вдалося дізнатись.
Найголовніше, що потрібно знати – це призначення зброї. Даний гранатомет призначений для ураження танків, самохідно-артилерійських установок та інших броньованих цілей, а також для знищення живої сили і вогневих засобів противника. Взагалі, "Ланцею" позиціонують, як найпотужніший гранатомет серед існуючих.
Розробники, а в даному випадку це компанія ТОВ "Рубін-2017", повідомляють, що "Ланцея" є копією радянського станкового протитанкового гранатомету СПГ-9 "Спис", що був розроблений у 1963-му році і зараз находиться на озброєнні Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби, де активно використовується з початку протидії російській агресії на Донбасі.
Однак, проблема полягала в тому, що "Спис" не вироблявся на території України – лише в місті Червоноармійськ Московської області РСФР. Тому ті гранатомети, що перебувають на озброєнні української армії, дістались нам у спадок від СРСР і в бойових умовах швидко "зношуються".
При цьому, до бойових характеристик "Списів" зауважень не було, тому розробник і не став вигадувати "велосипед", а просто відтворив старий добрий зручний гранатомет і налагодив його виробництво в Україні. Звісно, з урахуванням вимог і можливостей сучасності.
Що стосується характеристик, то вони аналогічні СПГ-9 – даний гранатомет є гладкоствольною, безвідкатною, динамореактивною зброєю.
Принцип роботи також незмінний: під час пострілу гази, що утворюються від згоряння порохового заряду, викидають гранату з каналу ствола, а частина порохових газів відводиться назад через сопло. При цьому утворюється реактивна сила, яка і врівноважує силу віддачі.
"Ланцея" може стріляти як кумулятивною, так і осколковою гранатами калібру 73-мм. Для стрільби з гранатомета по броньованим цілям застосовується активно-реактивний постріл ПГ-9В довжиною 1115 мм з кумулятивною гранатою, а по живій силі і вогневих засобам – активний постріл ОГ-9В довжиною 1062 мм з осколковою гранатою.
Крім того, кумулятивна граната може бути використана для знищення живої сили і вогневих засобів противника, що знаходяться в залізобетонних, цегельних і дерево-земляних спорудах.
Прицільна дальність стрільби прямою наводкою кумулятивною та осколковою гранатами становить 1300 метрів, а роздільною наводкою осколковою гранатою – 4500 метрів. При цьому бойова швидкострільність гранатомету становить до 6 пострілів на хвилину, а максимальна швидкість гранати – 700 м/с.
Загальна довжина гранатомету дорівнює 2110 мм, при цьому його маса становить 49,5 кг, плюс 12 кг важить триножний верстат.
При цьому всьому розрахунок даного гранатомету складається з чотирьох бійців: командир, навідник, заряджаючий і підношувач.
Як видно з відео, наразі тестуються лише версії гранатомету на триножному верстаті. Однак, можна не сумніватись, що рано чи пізно з'явиться і десантний варіант, і гранатомет на колісному ходу.
Важливість даної розробки полягає у тому, що після підписання Мінських домовленостей цей гранатомет є найпотужнішою зброєю, яку офіційно можуть використовувати сторони відповідно до мирних угод.
Головне тепер, щоб "Ланцея" не повторила долю свого мінометного "колеги" – найбільшого міномета "Молот" (калібр 120-мм), який за два роки забрав життя майже двох десятків українських бійців з числа власної обслуги.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...