Чорна і зелена цвіль розповзається по стінах, під нею псується штукатурка. Лаборанти виявили 39 патогенних грибів, а жителі за кілька років боротьби зі цвіллю освоїли термінологію мікробіологів, передають Патріоти України.
"Ця чорна цвіль, аспергіліус, роз'їдає легені, бронхи. Це все вбиває імунну систему. Навесні виділяються спори - ми починаємо кашляти", - кажуть люди.
Вони стверджують, що серед мешканців будинку підвищена смертність, а кілька днів тому померла півторарічна дитина.
Про небезпеку для життя свідчать і лабораторні дослідження. "По повітрю показники перевищували норму в 13 разів. Це в середньому, а на поверхнях вміст десь на 7-8 раз", - пояснив керівник лабораторії Андрій Шиєнко. Фахівці називають цвіль дуже небезпечною, адже вона викликає алергії, астму, бронхіти і пневмонії. Однак онкозахворювання та туберкульоз, на які скаржаться мешканці будинку, спровокувати не може.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...