Спалах гепатиту А в Україні: Медики з'ясували, звідки прийшов смертельний вірус

Рекордне зростання захворюваності гепатитом типу А, вона ж «хвороба Боткіна», нещодавно зафіксували в Польщі: українці її привозять під час перетину кордону.

Як повідомляє Волинський обласний лабораторний центр на своєму офіційному сайті, всього за рік моторошний вірус підхопило декілька десятків людей, і це тільки початок: українцям слід приготуватися до спалаху цієї болячки, передають Патріоти України.

"Рівень захворюваності на вірусний гепатит А у Волинській області поки носить спорадичний характер, захворіли на цю хворобу протягом року 23 людини. З огляду на періодичність цієї інфекції (для України 5-6 років), очікують черговий епідемічний підйом захворюваності в 2019-2020 роки. Однак інтенсивні міграційні процеси можуть призвести до завезення і локального поширення інфекції вже найближчим часом", — пишуть представники центру.

Відзначається, що найбільше ризикую підхопити заразу діти шкільного та дошкільного віку і молоді активні люди.

Вірусний гепатит А — кишкова інфекція, джерелом є хвора людина, зараження відбувається фекально-оральним шляхом через воду, їжу, тілесний контакт і на побутовому рівні. Для цього захворювання характерні ураження печінки, прояви жовтяниці, можливі блискавичні форми з тяжкими наслідками. Сприйнятливість до інфекції висока, особливо у дітей у віці від 5 до 14 років. Інкубаційний період захворювання від 2 до 5 тижнів, в середньому — 28 днів.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...