Спецслужби попереджали ще 15-20 років тому: Генерал-розвідник розповів про таємні переговори Путіна з Угорщиною

Росія могла знову реанімувати ідею відторгнення ряду регіонів України з їх подальшим переходом під контроль деяких західних суміжних країн, намагаючись «розгойдати» ситуацію в українських регіонах за допомогою міжнаціонального питання.

Про це розповів експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан, передають Патріоти України.

За його словами, українські спецслужби ще 15-20 років тому інформували вище військово-політичне керівництво України про те, що відбувається в західних областях країни і які загрози для її національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності несуть в собі кроки сусідніх європейських країн (Польщі, Угорщини та Румунії).
«Але ситуація розвивалася, як розвивається зараз, і як ми бачимо, знову ці країни активізують міжнаціональний питання з урахуванням того, що Україна нібито ослабла, РФ її мучить, агресивно на неї впливає. І це добра нагода, щоб спробувати вирішити свої внутрішні проблеми за рахунок зовнішніх завоювань», - сказав Богдан.
Коментуючи скандал з масовою видачею угорських паспортів в Берегово на Закарпатті, який привів до нового витка українсько-угорських непорозумінь, ветеран зовнішньої розвідки нагадав, що невипадково зовсім недавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан перебував з візитом в РФ і зустрічався з главою Кремля.
«Він зустрічався з президентом Російської Федерації Путіним, і зрозуміло, про що вони там говорили. На мою думку, сучасна Угорщина - сателіт РФ, і вона намагається свої внутрішні проблеми (як і росіяни) вирішити за рахунок зовнішніх завоювань. В першу чергу, продукувати і провокувати ситуацію на Закарпатті, в Берегово і так далі. Тобто там, де компактно проживають угорці», - пояснив він.
Генерал-лейтенант при цьому нагадав, що ідею розчленувати західні регіони України кілька років тому запустив на вищому рівні лідер російської партії ЛДПР Володимир Жириновський, який визнавав, що РФ хоче домовитися з Польщею, Угорщиною і Румунією про розподіл українських територій. Агресивна антиукраїнське пропозиції Путіна надалі підтвердив і Дональд Туск, який перебував в статусі глави Ради ЄС.
Василь Богдан також зазначив, що в свою чергу ще після розпаду СРСР і здобуття Україною незалежності її деякі західні сусіди почали проводити завуальовану антиукраїнську політику під прикриттям деяких соціально-економічних програм.

«Угорці, румуни і поляки давно вже, років 20 тому, починали цю роботу таким чином: в місцях компактного проживання свого етносу намагалися спочатку ввести, наприклад, «картку поляка», «картку румуна», «картку угорця» з тим, щоб, по-перше, якось стимулювати там відродження їх ідентичності; по-друге, щоб їх люди вчилися в навчальних закладах цих країн; і, по-третє, стратегія була спрямована на те, щоб з часом зробити наших людей громадянами цих країн, порушуючи українське законодавство дати їм подвійне громадянство. З початку сусіди мали намір вимагати культурно-національну автономію (в місцях компактного проживання своїх етносів), а потім - і національно-територіальну», - пояснив розвідник.

Джерело: Сегодня
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...