Спецслужби попереджали ще 15-20 років тому: Генерал-розвідник розповів про таємні переговори Путіна з Угорщиною

Росія могла знову реанімувати ідею відторгнення ряду регіонів України з їх подальшим переходом під контроль деяких західних суміжних країн, намагаючись «розгойдати» ситуацію в українських регіонах за допомогою міжнаціонального питання.

Про це розповів експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан, передають Патріоти України.

За його словами, українські спецслужби ще 15-20 років тому інформували вище військово-політичне керівництво України про те, що відбувається в західних областях країни і які загрози для її національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності несуть в собі кроки сусідніх європейських країн (Польщі, Угорщини та Румунії).
«Але ситуація розвивалася, як розвивається зараз, і як ми бачимо, знову ці країни активізують міжнаціональний питання з урахуванням того, що Україна нібито ослабла, РФ її мучить, агресивно на неї впливає. І це добра нагода, щоб спробувати вирішити свої внутрішні проблеми за рахунок зовнішніх завоювань», - сказав Богдан.
Коментуючи скандал з масовою видачею угорських паспортів в Берегово на Закарпатті, який привів до нового витка українсько-угорських непорозумінь, ветеран зовнішньої розвідки нагадав, що невипадково зовсім недавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан перебував з візитом в РФ і зустрічався з главою Кремля.
«Він зустрічався з президентом Російської Федерації Путіним, і зрозуміло, про що вони там говорили. На мою думку, сучасна Угорщина - сателіт РФ, і вона намагається свої внутрішні проблеми (як і росіяни) вирішити за рахунок зовнішніх завоювань. В першу чергу, продукувати і провокувати ситуацію на Закарпатті, в Берегово і так далі. Тобто там, де компактно проживають угорці», - пояснив він.
Генерал-лейтенант при цьому нагадав, що ідею розчленувати західні регіони України кілька років тому запустив на вищому рівні лідер російської партії ЛДПР Володимир Жириновський, який визнавав, що РФ хоче домовитися з Польщею, Угорщиною і Румунією про розподіл українських територій. Агресивна антиукраїнське пропозиції Путіна надалі підтвердив і Дональд Туск, який перебував в статусі глави Ради ЄС.
Василь Богдан також зазначив, що в свою чергу ще після розпаду СРСР і здобуття Україною незалежності її деякі західні сусіди почали проводити завуальовану антиукраїнську політику під прикриттям деяких соціально-економічних програм.

«Угорці, румуни і поляки давно вже, років 20 тому, починали цю роботу таким чином: в місцях компактного проживання свого етносу намагалися спочатку ввести, наприклад, «картку поляка», «картку румуна», «картку угорця» з тим, щоб, по-перше, якось стимулювати там відродження їх ідентичності; по-друге, щоб їх люди вчилися в навчальних закладах цих країн; і, по-третє, стратегія була спрямована на те, щоб з часом зробити наших людей громадянами цих країн, порушуючи українське законодавство дати їм подвійне громадянство. З початку сусіди мали намір вимагати культурно-національну автономію (в місцях компактного проживання своїх етносів), а потім - і національно-територіальну», - пояснив розвідник.

Джерело: Сегодня
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

У моторошній ДТП на Одещині розбилася компанія молоді (фото)

субота, 31 жовтень 2020, 12:23

В результаті ДТП загинули двоє людей.

До морозів не підготувались: У російському Челябінську через вибух в лікарні евакуювали пацієнтів (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 12:13

Кисневі станції, що виробляють кисень для лікарень, спішно обладнаних під боротьбу з коронавірусом, потребують антиморозного устаткування, коли настають холоди. Інакше катастрофи не уникнути. "50 человек временно размещены в здании стадиона имени Елеси...