Нагадаємо, двоє офіцерів Сумського прикордонного загону моніторили ділянку державного кордону. Раптово зв'язок із ними зник. Згодом у російській ФСБ повідомили про затримання українських військовослужбовців начебто на території Росії, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
За даними журналіста Юрія Бутусова, поки що точно не встановлено яким саме способом українські офіцери Держприкордонслужби були доставлені на територію Росії. Адже на цій ділянці кордону немає чіткого визначення кордону і лінії розмежування.
Окрім того, російська сторона так і не допустила представників України до прикордонників, і відмовляється вести перемовини щодо їх повернення, називаючи "порушниками кордону".
"Очевидно, на викрадених йде потужний психологічний тиск, пресинг. Адже до сих пір до них не допустили українських представників, нічого не відомо про їх стан. Очевидно, це відповідь російських спецслужб на затримання в Херсонській області двох співробітників ФСБ, які вночі 30 червня проникли в Україну, і були затримані бійцями 56-ї мотопіхотної бригади. Спецслужби РФ, очевидно, будуть шантажувати Україну, щоб домогтися видачі фсбшників. Захоплення українських офіцерів – це тероризм, на який має відповісти держава. Ніяких компромісів тут бути не може",
– зазначив Юрій Бутусов.
Журналіст також додав, що Росія і в подальшому може вдатися до викрадення українських військових та правоохоронців. Адже кордон між двома країнами має протяжність 1300 кілометрів, і не у всіх місцях він є надійним, де теж можуть "заблукати російські прикордонники".
"РФ визнана країною-агресором – і пора на всьому кордоні з РФ вести себе як на кордоні з агресором. Стіна, візовий режим, максимальний розрив контактів. Путін розцінює відсутність силової реакції як слабкість, і це РФ продовжує провокації", – підсумував Юрій Бутусов.
Однак він зазначає, що відкидати вину з українських прикордонників теж не можна. Адже в стані фактичної війни з Росією на кордоні з країною-агресором вони повели себе доволі легковажно.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...