Співробітниці музею незаконно передали півсотні картин окупантам

Двом працівницям "Маріупольського краєзнавчого музею" оголосили про підозру в незаконній передачі на територію анексованого Криму 52 картин на загальну суму понад 1 мільйон 320 тисяч доларів.

7 вересня повідомлено про підозру посадовим особам керівного складу КУ "Маріупольський краєзнавчий музей" в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), повідомляють Патріоти України з посиланням на прокуратуру АР Крим.

Також прокуратура має намір найближчим часом оголосити про підозру громадянину, який сприяв вчиненню кримінального злочину і який зараз знаходиться на тимчасово окупованій території.

Зараз вирішується питання про обрання щодо підозрюваних запобіжного заходу. Санкція зазначеної статті КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

17 серпня управління Національної поліції в АР Крим повідомило, що 52 картини з Музейного фонду України митців XVIII-XIX століття, в березні 2014 року було незаконно передано в Сімферопольський художній музей, оголошені в державний та міждержавний розшук.

Пізніше в Мінкульті Криму заявили, що картини, оголошені в розшук управлінням Національної поліції в АР Крим, належать Сімферопольському художньому музею, де і знаходяться зараз.

18 лютого 2014 року Сімферопольська художній музей відправив до Маріупольської картинну галерею ім. Куїнджі 53 роботи російських художників XVIII-XIX ст.

Виставка планувалася до 31 травня 2014 року, але була закрита раніше, оскільки кримські музейники вимагали повернути експонати.

За повідомленням російських ЗМІ, в кінці березня 2014 картини з маріупольського музею забрала група відставних військових з Криму, і доставила полотна на анексувати півострів.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...