«Час говорити про хороші книжки та заповнювати інформаційний простір літературою!» – із таким закликом Український інститут книги розпочав флешмоб #читайукраїнське, до якого долучилися політики, письменники і просто поціновувачі українських авторів, передають Патріоти України.
Що ж читають українські користувачі соцмереж?
Аби долучитися до флешмобу, треба лише написати кілька речень про книжку українського видавництва, яку нещодавно прочитали, додати фото з нею, поставити хештег флешмобу #читайукраїнське та передати естафету. Першими естафету від Українського інституту книги отримали його очільниця Тетяна Терен та міністр культури Євген Нищук.
Міністр культури розповів про книжку «Як у тіні»: «Це спроба подивитися на особу-феномен Георгія Якутовича крізь призму однієї з проілюстрованих ним книг «Тіні забутих предків». Це подорож уявним та химерним світом українських Карпат Івана, Марічки, Палагни та Мольфара... подорож у глибини народних вірувань через перо геніального художника».
Що читають політики?
Флешмоб на підтримку української літератури одразу підтримали політики. Одним із перших це зробив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, якому естафету передав Євген Нищук.
"Долучаюсь до флешмобу від @Український Інститут Книги #ЧитайУкраїнське. На моєму столі бестселер професора Гарвардської бізнес-школи Клейтона М. Крістенсена «Дилема Інноватора». Сьогодні ми багато говоримо про інновації, рівняємося на успіх тих, хто не просто йде в ногу з часом, а випереджає час – технічно, технологічно, інформаційно. Та ми майже не бачимо наскільки складним є цей інструмент – інновації", - розповів Гройсман.
Згодом долучився і його заступник Павло Розенко, який зараз читає роман Юрія Винничука: "У вільний від роботи час захопився останнім романом Юрія Винничука "Лютеція". Не буду нічого писати про цей роман. Прочитайте краще самі і складіть свою думку. Читайте українську книгу, підтримуйте українське, бо воно того варте!"
Міністр освіти Лілія Гриневич, очікувано, читає про реформи в освіті. Але не в Україні, а в Фінляндії. На її думку, ця книжка – це історія успіху: "Хотілось розповісти не просто про книгу українського видавництва, а й про щось пов‘язане з освітянською тематикою. Врешті зупинилася на книзі Пасі Спілберга «Фінські уроки 2.0. Чого може навчитись світ з освітніх змін у Фінляндії». Думаю, що вона буде цікава усім, адже це не просто книга про освіту, реформу, вчителів та учнів - це історія успіху)".
Що читають та рекомендують письменники?
До флешмобу долучилася письменниця Оксана Забужко, яка поділилася враженнями від книжки із листами Лесі Українки і передала естафету закордонним читачам української літератури.
"Книжок я, як кожен "професійний читач", зазвичай читаю по кілька паралельно (для різних цілей), - а "неперервним тлом" останні 1,5 місяці щасливо, наче з рідною людиною, прожила з нарешті-вперше-виданою-без-цензури "Леся Українка. Листи 1898-1902" від видавництва "Комора", - написала Забужко.
«Глибока насичена лірика, справді доросла, справді нова», – Сергій Жадан рекомендує нову книжку української письменниці Галини Крук «Доросла».
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...