Справа не тільки у зарплаті: Жданов вказав на серйозну проблему в ЗСУ

Проблему комплектації ЗСУ не вдасться вирішити одним лише підвищенням заробітної плати військовослужбовцям, заявив колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов.

Олег Жданов

Військовослужбовці йдуть зі ЗСУ не тільки через низькі зарплати, але ще і через відсутність правової захищеності та застарілий статут, який практично не змінився із радянських часів, - розповів Олег Жданов, коментуючи заяву начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка про необхідність збільшення фінансування української армії, передають Патріоти України.

"Це лише частково допоможе утримати військових у лавах ЗСУ. Просто зросте відсоток тих, хто продовжить контракт через підвищення зарплати. Але проблема комплектації ЗСУ комплексна. І так її не вирішити. Зарплата – це лише одна зі складових. Адже тут є ще правовий захист, соціальне забезпечення, моральний стан підрозділів тощо. Матеріальна складова, звичайно, важлива, але не настільки. Багато людей розчарувалося, оскільки їхні очікування не виправдалися. Ми анонсували нову армію з новими підходами, а в підсумку отримали СРСР. Зокрема, досі зберігся призов строковиків. Нікуди не поділася "дідівщина", – сказав Жданов.

За його словами, держава не виконує більшої частини своїх зобов'язань, прописаних у контрактах, які укладають із військовослужбовцями. "Наша армія продовжує жити за статутами радянських часів, які просто переклали українською мовою. Зміни незначні. Солдат на службі залишається безправним. Корупція, правова незахищеність – усе це змушує солдатів йти зі ЗСУ. Якщо почитати контракт, який підписує солдат, то стане зрозуміло – більшу частину його пунктів держава не виконує. Це стосується соцзабезпечення, нормування робочого дня і низки інших моментів. До того ж, солдати повністю залежать від командирів, які часто вимагають із них грошей. Вони не можуть поскаржитися вищому керівництву на своїх командирів, навіть якщо ті здійснюють які-небудь порушення. Тому чекати, що проблему вдасться вирішити одним лише підвищенням заробітної плати, не варто", – підкреслив Жданов.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Коронавірус в Україні: У "червоному" Харкові нічні клуби проігнорували карантин (відео)

субота, 24 жовтень 2020, 14:30

Харківщина є в лідерах щодо захворюваності коронавірусом в Україні. У Харкові, який віднесений до "червоної" зони епідемічної небезпеки, нічні клуби проігнорували карантинні обмеження. Відповідні відео опублікували очевидці вечірок, а також самі заклад...

Нещодавно зустрічався з Зеленським...: У президента Польщі виявили коронавірус

субота, 24 жовтень 2020, 13:59

З 11 по 13 жовтня Дуда знаходився в Україні з офіційним візитом. Президент Польщі Анджей Дуда заразився коронавірусом після візиту в Україну. Про це повідомляє прес-секретар глави держави Блажей Спіхальский в Twitter, передають Патріоти України. Самопо...