Ці зобов’язання в американської компанії виникли перед українською стороною після підписання у 2018 році великого контракту на постачання обладнання для виробництва корпусів артилерійських снарядів 152 і 155-мм на підприємстві «Артем» концерну «Укроборонпром».
«Було вибрано і куплено устаткування з передовою технологією, яку сьогодні у світі використовують лише чотири країни. Серед іншого, обладнання дозволяє на одній лінії виробляти корпуси снарядів великих калібрів, на інший — гільзи для них. При цьому, коли ми вийшли на прорахунок собівартості виробів з використанням сучасних технологій, то в порівнянні з іншими рішеннями вони виходять майже вдвічі дешевше», – пояснили експерту фахівці державного підприємства Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Український центр «Безпека».
За дорученням МЕРТ саме підприємство «Безпека» відповідає за укладання та супроводження контрактів на технічне переоснащення оборонних підприємств — як за Державною цільовою оборонною програмою розвитку оборонної промисловості, так і за програмою розвитку боєприпасної галузі. У 2018 році за цими програмами було підписано близько 40 контрактів, пов’язаних із закупівлею сучасного обладнання для більш ніж 20 підприємств. У програмах беруть участь не тільки підприємства «Укроборонпрому», хоча їх і більшість.
Зараз, серед іншого, американській стороні запропоновано розгорнути в Україні промислово-технологічний ланцюжок порохового виробництва так званої «другої черги». Тобто, виробництво пороху з покупного піроксиліну. Логіка така: на першому етапі це знизить навантаження на наш бюджет, а надалі — коли в рамках національної програми Україна вийде на власне виробництво піроксиліну, то для виробництва порохів буде використовуватися вже підготовлена лінія, отримана в рамках офсету.
У Мінекономрозвитку і торгівлі поточну ситуацію експерту прокоментували так: «Ми розглядаємо різні варіанти. «Зірка» знаходиться в досить складному фінансовому стані. І статус казенного не дозволяє провести досить швидко реструктуризацію самого підприємства. У «Укроборонпромі» вважають недоцільним використовувати механізм офсетних зобов’язань для «Зірки». Тому, ймовірно, доведеться шукати інший майданчик, оцінити його з точки зору проектних можливостей. І вже потім приймати рішення.
Державний НДІ хімічних продуктів в Шостці вже розробив всі директивні процеси для порохового виробництва. В принципі, навіть на підставі директивного технічного процесу ми вже сьогодні могли б закуповувати обладнання, не чекаючи виконання проектних робіт. На жаль, що стосується і порохового виробництва, і будь-якого іншого небезпечного виробництва, то наші фахівці з проектантами, повірте, проїхали всю Україну в пошуках відповідного майданчика. Поки нічого відповідного не знайшли».
Узгоджені рішення про допридбання обладнання для випереджаючої підготовки виробництва ракетного комплексу «Нептун».
У 2018 році підписаний контракт на закупівлю сучасного обладнання для розширення можливостей підприємства «Імпульс». Як відомо, шосткинський «Імпульс» є унікальним підприємством в Україні по виробництву вогневих ланцюгів, детонаторів для боєприпасів. А це один з ключових елементів при створенні замкнутого циклу артилерійських боєприпасів, мін, гранатометних пострілів і так далі. Серед іншого, це дозволить підприємству вже у 2019 році самостійно виробляти детонатор В-429, основний для великого калібру. Потім лінійка детонаторів буде істотно розширена.
Нещодавно відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань ОПК при РНБО України. Серед іншого, одне з питань стосувалося й боєприпасної галузі. А саме — приватні оборонні компанії – «боєприпасники» наполягають на тому, що вони повинні нарівні з державними підприємствами брати участь не тільки у виконанні державного оборонного замовлення, а й в підготовці своїх виробництв для випуску продукції в рамках ДОЗ за гроші за статтями МЕРТ. Поки приватні компанії на це розраховувати не можуть. Але стриміння до цього є.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...