США офіційно оголосили про те, що мають ворогів, - Горбулін

У світ повернулися "нові" 80-ті роки ХХ століття, які характеризувалися різкими стрибками напруги в холодній війні, жорсткими взаємними заявами, недружніми діями й завершилися поразкою однієї зі сторін.

Володимир Горбулін

Про це в статті для ZN.ua написав екс-секретар Ради нацбезпеки й оборони України (1996–1999), директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, передають Патріоти України.

Він зазначив, що санкції США проти Росії, Ірану й КНДР переформатують картину глобального світу і змушують визначатися інших учасників міжнародних процесів.

"Позиція, яка спостерігалася з 2014 року (насправді – ще раніше) і дозволяла багатьом країнам м'яко дистанціюватися від недружніх дій Росії, опинилася під загрозою. Складається ситуація, коли абстрактну розмову про те, що "цінності для нас важливіші за гроші", доведеться підтверджувати діями. І проблема пошуку щорічного консенсусу стосовно необхідності зберігати санкції виявиться найменшою з проблем європейських урядів", – заявив Горбулін.

Радник президента додав, що підписаний президентом Дональдом Трампом закон публічно оголошує, що у США є офіційні вороги.

"Це не одна "наддержава", а низка невеликих, але регіонально активних країн. Фактично йдеться про своєрідну "Вісьзла", на боротьбу з якою тепер і мають бути спрямовані зусилля США. Іран, Росія та Північна Корея (якій хоч і приділено мало уваги, але важливо, що про неї згадали) – новий колективний супротивник вільного світу, деструктивні дії якого потрібно стримувати й ретельно відстежувати. Вбудовування ж Росії в один ряд з авторитарними Іраном і Північною Кореєю дає чітке розуміння, якою її бачить нині американський законодавець: авторитарною країною, де права людини – порожній звук, а мілітаризм і реваншизм – одні з основ державної політики", – підкреслив він.

На думку Горбуліна, така посилена увага з боку США лестить президенту РФ Володимиру Путіну, який розуміє, що сучасна Росія з її обмеженим суверенітетом недотягує до "головного ворога" Америки. Однак для Росії розмова з ворожою Америкою дає надію на відновлення біполярного світу.

"З іншого боку, той факт, що замість СРСР як "Імперії зла"... нині на порядку денному лише "Іран, Північна Корея і Росія, що примкнула до них", все ж таки не може не засмучувати російського лідера", – додав він.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...