США ставлять хрест на бажаннях «Роснефти» співпрацювати з Японією, - Bloomberg

Спільний проект "Роснефти" і японського консорціуму з розвідки нафти в Тихому Океані подвис у повітрі через санкції США.

Як повідомляє Bloomebrg, з посиланням на близькі до операції джерела, Вашингтон заперечує проти того, щоб японські компанії продовжували співпрацю з "Роснефтью" в рамках угоди, укладеної в грудні під час візиту до Японії президента РФ Володимира Путіна, передають Патріоти України.

Йдеться про Japan Oil, Gas & Metals National Corp., Inpex Corp. і Marubeni Corp, які погодилися надати технології та фінансування для пошуку нафти на російському далекосхідному шельфі.

У своїх запереченнях проти проекту США посилаються на те, що обладнання, яке використовують японські компанії приблизно на 25% є американським. При цьому сеймсоразведка буде проводитися на глибинах більше 500 футів, а значить - проект потрапляє під уже введені санкції щодо нафтового сектора РФ, які забороняють поставку технологій для глибоководного буріння.

У Вашингтоні спираються на принцип, згідно з яким союзники США по G-7 не повинні "ухилятися" від санкцій, дозволяючи своїм компаніям здійснювати проекти, в яких було б заборонено брати участь американським компаніям, повідомило одне з джерел Bloomberg.

Токіо ж вважає, що проект з "Роснефтью" не є ухилення, оскільки японський консорціум не конкурує з американськими компаніями, сказало інше джерело, знайоме з ходом переговорів.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...