США зробили несподіваний крок у сторону Росії: "Навіщо Болтон зустрічався з Путіним у Москві", - експерт

На тлі заяв президента США Дональда Трампа про можливий вихід американців з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності в Москві відбулася зустріч президента Росії Володимира Путіна і Джона Болтона (радника президента США з нацбезпеки).

Джон Болтон

Свою думку про її значення і можливі наслідки висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, передають Патріоти України.

"Візит Болтона в Москву ілюстрував заяву Трампа про вихід США з договору щодо ракет середньої та малої дальності - вельми чутливому. Тут аргументи американців цілком можна зрозуміти, тому що мова йде не тільки про Росію, але й про Китай, КНДР... І цей договір в значній мірі зв'язує американцям руки. З іншого боку, вони досить чітко вказують на можливі порушення цього договору Росією.

Сенс цього візиту - прозондувати ґрунт в Росії, визначити реакцію. Адже у Болтона було досить широке коло зустрічей, і він досить чітко позначив свою аргументацію на підсумковій прес-конференції.

Підсумки цього візиту можна узагальнити так: з одного боку, це було сповіщення росіян про можливі дії США і вручення розширеної аргументації. З іншого боку, це, безумовно, заклик до діалогу, оскільки є пропозиція про зустріч лідерів в Парижі 11 листопада, і потім повинна відбутися зустріч вже в повномасштабному форматі. Тобто зустріч можна охарактеризувати двояко.

Американо-російські відносини перебувають у стані падіння - це очевидно. Є серйозні побоювання з приводу можливого втручання Росії в майбутні вибори в Конгрес і маса інших чинників. Але візит Болтона в усякому разі слід розцінювати як крок назустріч і спробу обговорювати дуже широке коло питань.

Позиції США і Росії багато в чому різні, навіть діаметрально. Але ситуація, що ускладнюється, змушує росіян і американців шукати шляхи для діалогу. Ця зустріч продовжила контакти. І, скоріше, від зустрічі в Парижі залежатиме подальший розвиток відносин США і Росії.

У питанні РСМД варто враховувати різко негативну реакцію Європи, тому що ЄС зовсім не зацікавлений в тому, щоб знову перетворитися на театр бойових дій, нашпигований ракетами середньої і малої дальності. Прозвучала пропозиція про те, щоб зробити цей договір універсальним і поширити його на Китай, але на сьогоднішній день це навряд чи можливо. Переговори триватимуть. Тим більше, що завтра Америка з нього не вийде - дається певний період на те, щоб рішення прийняло офіційний характер. Однак те, що Америка про це заявила, говорить про серйозність її побоювань щодо Росії і Китаю."

Джерело: Апостроф
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...