США зробили несподіваний крок у сторону Росії: "Навіщо Болтон зустрічався з Путіним у Москві", - експерт

На тлі заяв президента США Дональда Трампа про можливий вихід американців з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності в Москві відбулася зустріч президента Росії Володимира Путіна і Джона Болтона (радника президента США з нацбезпеки).

Джон Болтон

Свою думку про її значення і можливі наслідки висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, передають Патріоти України.

"Візит Болтона в Москву ілюстрував заяву Трампа про вихід США з договору щодо ракет середньої та малої дальності - вельми чутливому. Тут аргументи американців цілком можна зрозуміти, тому що мова йде не тільки про Росію, але й про Китай, КНДР... І цей договір в значній мірі зв'язує американцям руки. З іншого боку, вони досить чітко вказують на можливі порушення цього договору Росією.

Сенс цього візиту - прозондувати ґрунт в Росії, визначити реакцію. Адже у Болтона було досить широке коло зустрічей, і він досить чітко позначив свою аргументацію на підсумковій прес-конференції.

Підсумки цього візиту можна узагальнити так: з одного боку, це було сповіщення росіян про можливі дії США і вручення розширеної аргументації. З іншого боку, це, безумовно, заклик до діалогу, оскільки є пропозиція про зустріч лідерів в Парижі 11 листопада, і потім повинна відбутися зустріч вже в повномасштабному форматі. Тобто зустріч можна охарактеризувати двояко.

Американо-російські відносини перебувають у стані падіння - це очевидно. Є серйозні побоювання з приводу можливого втручання Росії в майбутні вибори в Конгрес і маса інших чинників. Але візит Болтона в усякому разі слід розцінювати як крок назустріч і спробу обговорювати дуже широке коло питань.

Позиції США і Росії багато в чому різні, навіть діаметрально. Але ситуація, що ускладнюється, змушує росіян і американців шукати шляхи для діалогу. Ця зустріч продовжила контакти. І, скоріше, від зустрічі в Парижі залежатиме подальший розвиток відносин США і Росії.

У питанні РСМД варто враховувати різко негативну реакцію Європи, тому що ЄС зовсім не зацікавлений в тому, щоб знову перетворитися на театр бойових дій, нашпигований ракетами середньої і малої дальності. Прозвучала пропозиція про те, щоб зробити цей договір універсальним і поширити його на Китай, але на сьогоднішній день це навряд чи можливо. Переговори триватимуть. Тим більше, що завтра Америка з нього не вийде - дається певний період на те, щоб рішення прийняло офіційний характер. Однак те, що Америка про це заявила, говорить про серйозність її побоювань щодо Росії і Китаю."

Джерело: Апостроф
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...