"Сталін не вважав, що в Пітері є блокада, тому що ось я цитую документ від 4 жовтня 41-го року: "Вивезти на схід із Ленінграда верстати, преси через Ладозьке озеро на Волховстрой". Мабуть, якщо 4 жовтня можна було вивозити з Ленінграда верстати, не становило жодних труднощів назад завезти хліб", – сказала вона.
За підрахунками публіциста, для доправлення у місто достатньої кількості хліба необхідно було "п'ять-шість скромних барж на добу". "Лід на Ладозі утворився 7 листопада. Два місяці було на те, щоб завезти в місто продовольство досить, скажімо так, сильно пільговим для війни шляхом. Це були умови постачання, про які на інших театрах військових дій можна було тільки мріяти", – зазначила Латиніна.
Вона підкреслила, що "людство протягом 140 тисяч років існування... частіше постачали по воді". "Усю Римську імперію постачали по воді. Римський воєначальник узагалі б не зрозумів проблеми. "Як? – сказав би – Ось ми по Дунаю, по Рейну, по Середземному морю все возимо. Ось у вас Ладозьке озеро", – сказала Латиніна.
Вона також зазначила, що постачанню по озеру не могли перешкодити артилерія, флот та авіація гітлерівців.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...