"Сталін не вважав, що в Пітері є блокада, тому що ось я цитую документ від 4 жовтня 41-го року: "Вивезти на схід із Ленінграда верстати, преси через Ладозьке озеро на Волховстрой". Мабуть, якщо 4 жовтня можна було вивозити з Ленінграда верстати, не становило жодних труднощів назад завезти хліб", – сказала вона.
За підрахунками публіциста, для доправлення у місто достатньої кількості хліба необхідно було "п'ять-шість скромних барж на добу". "Лід на Ладозі утворився 7 листопада. Два місяці було на те, щоб завезти в місто продовольство досить, скажімо так, сильно пільговим для війни шляхом. Це були умови постачання, про які на інших театрах військових дій можна було тільки мріяти", – зазначила Латиніна.
Вона підкреслила, що "людство протягом 140 тисяч років існування... частіше постачали по воді". "Усю Римську імперію постачали по воді. Римський воєначальник узагалі б не зрозумів проблеми. "Як? – сказав би – Ось ми по Дунаю, по Рейну, по Середземному морю все возимо. Ось у вас Ладозьке озеро", – сказала Латиніна.
Вона також зазначила, що постачанню по озеру не могли перешкодити артилерія, флот та авіація гітлерівців.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...