Стало відомо, як подешевшало житло на Донбасі після початку війни

Після початку війни на Донбасі вартість житла на тимчасово окупованих територіях впала в три-чотири рази.

Про це повідомляють "Факти ICTV", передають Патріоти України.

Так, зараз однокімнатну квартиру в центрі Луганська можна продати за $11 тис. І вище, а у віддалених кварталах - за $5-7 тис. (до війни $23-25 тисяч).

Ціна на двокімнатні квартири стартує від $9 тис. (Східні квартали) до $35 тис. (Центр).

Трикімнатну квартиру в центрі міста без ремонту можна продати і за $13 тис., а з ремонтом - за $20-30 тисяч. У східних кварталах ціна стартує від $10 тисяч.

Щодо невеликих міст Луганської області, то там цінова політика ще гірша. Наприклад, у Красному Лучі продається трикімнатна квартира з ремонтом, меблями і технікою за $15 тис., у Горлівці також трикімнатна - за $15 тис., а квартира в Алчевську - і зовсім за $5 тисяч.

Аналогічна ситуація спостерігається ина тимчасово непідконтрольних територіях Донецької області. Зараз однокімнатна квартира у Ворошиловському районі Донецька (центр) коштує $10-16 тис., у віддалених районах міста - в межах $10 тисяч.

Вартість двокімнатної квартири в центрі коливається в межах $20-22 тис., у інших районах Донецька - $12-13 тисяч.

Трикімнатну квартиру в центрі Донецька можна продати за $25-26 тис., у віддалених районах міста - за $20-23 тисяч.

За словами голови Київської міської організації Ради юристів України Василя Гудзя, продаж житла на окупованій території абсолютно законний. Це також підтверджується в Законі України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції". Зокрема, документ не обмежує суб'єктів, зареєстрованих в зоні проведення АТО, у провадженні ними діяльності, зокрема, і з укладання угод із продажу нерухомості та/або обладнання, розташованих в зоні АТО.

Але єдиною проблемою залишається правильність оформлення самого договору.

"Краще здійснювати операції за межами "Л/ДНР", тобто на території підконтрольної України. Хоча це можна робити і там, оскільки сама процедура купівлі-продажу там нічим не відрізняється від норм українського законодавства", - зазначив Гудзь.

Головне, за словами юриста, щоб договір реєстрував український нотаріус, тоді майно буде значитися в єдиному реєстрі України.

Також згідно з українським законодавством здійснювати операцію купівлі-продажу повинні за безготівковим розрахунком. Оплата готівкою здійснюється тільки під час контролю з боку нотаріуса.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...