Відповідно до джерела, за показниками появи на світ нових людей Україна займає в рейтингу ООН вже 172 місце в світі. Головними причинами такої ситуації називають фінансову неможливість забезпечити дитині бажаний рівень добробуту.
Молоді мами скаржаться, що державних виплат не вистачає навіть на памперси і засоби догляду за дітьми. При цьому в бюджеті наступного року осучаснення цієї статті соціальних витрат не передбачено.
У свою чергу, в Мінсоцполітики стверджують, що вже неодноразово виступали за збільшення виплат, проте бажаного ефекту поки немає.
"У Радянському Союзі були трудові династії. У нас - династії одержувачів соціальної допомоги. Це цілі родини, які не працюють, а сидять на соціальних виплатах", - заявив у відповідь профільний міністр Андрій Рева.
Із таким підходом не погоджуються у Верховній Раді. "Нас щодня стає на 500 осіб менше", - наголосив народний депутат Андрій Шипко.
Політики заявляють, що влітку зареєстрували в парламенті законопроект, яким передбачено зростання виплат вдвічі за народження дитини.
"Прив'язати її до прожиткового мінімуму. Якщо він буде рости, то виплата теж повинна переглядатися", - пояснив суть ідеї нардеп Володимир Пилипенко.
Автори документа зазначили, що його підтримала більшість депутатських груп і уповноважений із прав дитини при президенті України, проте до сесійної зали на розгляд законопроект досі не потрапив.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...