Стало відомо, скільки військовослужбовців ЗСУ загинули за роки незалежності України

Президент України Петро Порошенко разом із дружиною взяли участь у церемонії відкриття Зали пам’яті на території Міністерства оборони України.

В Україні впродовж 1992-2018 років під час бойових дій загинули 2532 військовослужбовці Збройних Сил України. Про це повідомили у Офіційному інтернет-представництві президента України, передають Патріоти України.

Зазначається, що президент України Петро Порошенко разом із дружиною взяли участь у церемонії відкриття Зали пам’яті на території Міністерства оборони України.

Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців ЗСУ, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок упродовж 1992-2018 років.На стінах Зали пам'яті розташовані таблички з прізвищами загиблих військовослужбовців ЗСУ: всього 2532 таблички.

"Невідомо чи існувала б Україна… Це завдяки їм український народ є і буде. Це завдяки їм була зупинена російська агресія, яка так зухвало почалася. Це завдяки їм Київ, Дніпро, Львів сотні наших міст та десятки тисяч сіл та селищ мають можливість жити мирним життям. Низький уклін і вічна пам’ять. Не забудемо і не пробачимо агресору", – заявив президент.

Також повідомляється, що біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном пам’яті та Стеллою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал буде здійснюватися ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам`яті з іменами загиблих. Структура книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Зазначається, що лише 32 розвороти, 32 дні, залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...