Знахідку виявили у підвалі знесеної у 70-х роках будівлі на території заповідника "Стародавній Київ". Як повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк на своїй сторінці у Facebook, загальна вага скарбу склала майже два кілограми. Всі монети виготовлені зі срібла, а їхній номінал — рубль, 5, 10 і 20 копійок, передають Патріоти України.
Точна причина закопування грошей невідома, але археологи спираються на міську легенду, адже в сусідній будівлі був розташований банк. Вони припускають, що в будинку зі скарбом жив його працівник."У буремні роки Української революції, коли життя, на жаль, перестало бути чогось вартим, а до банківських а до банківських працівників приділяли особливо прискіпливу увагу, господар сховав свій скарб у підвалі, для того, щоб вже ніколи до нього не повернутися", — припустили історики.
Повідомляється також, що розкопки проводила архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України на чолі з науковцем Всеволодом Івакіним. Всі монети передані на реставрацію, після якої їх передадуть до музею археології Інституту археології НАН.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...