Знахідку виявили у підвалі знесеної у 70-х роках будівлі на території заповідника "Стародавній Київ". Як повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк на своїй сторінці у Facebook, загальна вага скарбу склала майже два кілограми. Всі монети виготовлені зі срібла, а їхній номінал — рубль, 5, 10 і 20 копійок, передають Патріоти України.
Точна причина закопування грошей невідома, але археологи спираються на міську легенду, адже в сусідній будівлі був розташований банк. Вони припускають, що в будинку зі скарбом жив його працівник."У буремні роки Української революції, коли життя, на жаль, перестало бути чогось вартим, а до банківських а до банківських працівників приділяли особливо прискіпливу увагу, господар сховав свій скарб у підвалі, для того, щоб вже ніколи до нього не повернутися", — припустили історики.
Повідомляється також, що розкопки проводила архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України на чолі з науковцем Всеволодом Івакіним. Всі монети передані на реставрацію, після якої їх передадуть до музею археології Інституту археології НАН.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...