Львівський студент створив стартап зі збору "вбитої" електротехніки

Винахідники в основному приймають від людей старенькі комп'ютери, ноутбуки і wi-fi роутери.

Студент Національного університету "Львівська політехніка" Василь Ракочий створив стартап зі збору та переробки старої електроніки. Автор оригінальної бізнес-ідеї розповів, що безкоштовно навчається у Tech StartUp School в рамках їхнього проекту "Стартап прорив", передають Патріоти України з посиланням на Факти.

За словами винахідника, одного разу йому потрібно було організувати на заході зону технологій, і він вирішив показати глядачам, що знаходиться всередині комп'ютера. Але оскільки розбирати свою техніку студенту не хотілося, він розмістив у соцмережі оголошення про пошук неробочого комп'ютера. Надійшло багато відгуків, що "наочно показало проблему - в Україні немає куди здати на утилізацію стару апаратуру".

"Я подумав, чому б мені цим не зайнятися. Згуртував навколо себе хлопців, яких зацікавила ідея. Зараз у нашій команді дев'ять людей. У жовтні нинішнього року ми стали створювати систему збору та переробки електроніки", - розповів Ракочий.

Наразі хлопці вже відкрили 9 пунктів прийому - це ремонтні майстерні та магазини електроніки, які підтримали ініціативу винахідників.

"Вони розмістили відповідні оголошення з логотипом "Коло". До них люди приносять утиль, а ми його потім забираємо. На нашу ініціативу відгукнулися власники майстерень по ремонту техніки - у них накопичуються перегорілі деталі", - продовжив Василь.

Студент розповів, що було узято на озброєння принцип роботи американської компанії, що займається подібним брухтом - працездатній техніці шукають застосування, а неробочу розбирають та сортирують на відходи - віддирають мідь, алюміній, материнські плати. Придатні запчастини складають окремо - може, комусь вони стануть у нагоді в роботі.

Також хлопці налагодили співпрацю зі стартап-компанією, яка робить з материнських плат прикраси.

Ракочий повідомив, що їх команда в основному приймає від людей старенькі комп'ютери, ноутбуки та wi-fi роутери.

"Поки наш спартап - це, по суті, студентський гурток. Щоб почати заробляти, треба повчитися веденню бізнесу", - говорить він.

Досвід подібних фірм за кордоном показує - гроші надходять від продажу працездатної електроніки, здача вторсировини приносить лише невеликий дохід, зазначив студент і додав ,що хлопці також займуться створенням прикраси із запчастин.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...