Студент Національного університету "Львівська політехніка" Василь Ракочий створив стартап зі збору та переробки старої електроніки. Автор оригінальної бізнес-ідеї розповів, що безкоштовно навчається у Tech StartUp School в рамках їхнього проекту "Стартап прорив", передають Патріоти України з посиланням на Факти.
За словами винахідника, одного разу йому потрібно було організувати на заході зону технологій, і він вирішив показати глядачам, що знаходиться всередині комп'ютера. Але оскільки розбирати свою техніку студенту не хотілося, він розмістив у соцмережі оголошення про пошук неробочого комп'ютера. Надійшло багато відгуків, що "наочно показало проблему - в Україні немає куди здати на утилізацію стару апаратуру".
"Я подумав, чому б мені цим не зайнятися. Згуртував навколо себе хлопців, яких зацікавила ідея. Зараз у нашій команді дев'ять людей. У жовтні нинішнього року ми стали створювати систему збору та переробки електроніки", - розповів Ракочий.
Наразі хлопці вже відкрили 9 пунктів прийому - це ремонтні майстерні та магазини електроніки, які підтримали ініціативу винахідників.
"Вони розмістили відповідні оголошення з логотипом "Коло". До них люди приносять утиль, а ми його потім забираємо. На нашу ініціативу відгукнулися власники майстерень по ремонту техніки - у них накопичуються перегорілі деталі", - продовжив Василь.
Студент розповів, що було узято на озброєння принцип роботи американської компанії, що займається подібним брухтом - працездатній техніці шукають застосування, а неробочу розбирають та сортирують на відходи - віддирають мідь, алюміній, материнські плати. Придатні запчастини складають окремо - може, комусь вони стануть у нагоді в роботі.
Також хлопці налагодили співпрацю зі стартап-компанією, яка робить з материнських плат прикраси.
Ракочий повідомив, що їх команда в основному приймає від людей старенькі комп'ютери, ноутбуки та wi-fi роутери.
"Поки наш спартап - це, по суті, студентський гурток. Щоб почати заробляти, треба повчитися веденню бізнесу", - говорить він.
Досвід подібних фірм за кордоном показує - гроші надходять від продажу працездатної електроніки, здача вторсировини приносить лише невеликий дохід, зазначив студент і додав ,що хлопці також займуться створенням прикраси із запчастин.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...