Науковці з Університету Макгілла в Монреалі провели нове дослідження, використовуючи крихітні мікрочіпи, передають Патріоти України з посиланням на The Daily Mail.
Спермії, що знаходяться у пилкових зернах, не в змозі рухатися самостійно, тому потрапляють до яйцеклітини через пилкову трубку. Їй же, щоб донести спермії до яйцеклітини, своєю чергою потрібно пройти крізь лабіринт матерій. Для того, щоб скерувати пилкову трубку, рослина використовує сильний тиск води. Він рівнозначний тиску повітря всередині автомобільної шини.
Більше того, пилкові трубки складаються з клітин, що мають найшвидшу швидкість росту серед царства рослин. Вони виростають до 2 см за годину. Це в 500 разів більше їх початкового розміру. Іноді вони можуть збільшуватися до 30 см залежно від анатомії квітки.
Раніше вчені багато знали про ріст пилкових трубок, але про те, як вони рухаються, могли лише здогадуватися. Тепер же отримали відповіді на свої запитання.
Вони з'ясували, що пилкові трубки можуть відвертатися від встановленого курсу, коли стикаються з перешкодою. Річ у тім, що клітини трубки здатні певним чином "відчувати" і реагувати на об'єкти у своєму середовищі.
"Завдяки чіп-лабораторії у нас була можливість побачити, що відбувається всередині пилкової трубки, коли вона росте. Спостерігати цей процес дуже захопливо. І це залишає нам багато запитань щодо взаємодії жіночих і чоловічих органів рослин", – зазначає співавторка дослідження Анжа Гейтманн.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...