Статеве життя рослин: Канадські вчені провели унікальне дослідження

Канадські вчені відстежили секс рослин настільки детально, як ніколи раніше, і зробили висновок, що для того, щоб запліднення відбулося, рослини повинні мати неймовірну тягу.

Науковці з Університету Макгілла в Монреалі провели нове дослідження, використовуючи крихітні мікрочіпи, передають Патріоти України з посиланням на The Daily Mail.

Спермії, що знаходяться у пилкових зернах, не в змозі рухатися самостійно, тому потрапляють до яйцеклітини через пилкову трубку. Їй же, щоб донести спермії до яйцеклітини, своєю чергою потрібно пройти крізь лабіринт матерій. Для того, щоб скерувати пилкову трубку, рослина використовує сильний тиск води. Він рівнозначний тиску повітря всередині автомобільної шини.

Більше того, пилкові трубки складаються з клітин, що мають найшвидшу швидкість росту серед царства рослин. Вони виростають до 2 см за годину. Це в 500 разів більше їх початкового розміру. Іноді вони можуть збільшуватися до 30 см залежно від анатомії квітки.

Раніше вчені багато знали про ріст пилкових трубок, але про те, як вони рухаються, могли лише здогадуватися. Тепер же отримали відповіді на свої запитання.

Вони з'ясували, що пилкові трубки можуть відвертатися від встановленого курсу, коли стикаються з перешкодою. Річ у тім, що клітини трубки здатні певним чином "відчувати" і реагувати на об'єкти у своєму середовищі.

"Завдяки чіп-лабораторії у нас була можливість побачити, що відбувається всередині пилкової трубки, коли вона росте. Спостерігати цей процес дуже захопливо. І це залишає нам багато запитань щодо взаємодії жіночих і чоловічих органів рослин", – зазначає співавторка дослідження Анжа Гейтманн.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.