Журналісти з'ясували, як змінювалася дата Нового року за всю історію України, передають Патріоти України з посиланням на Styler.
Новий рік для українців завжди був приурочений до дати, яка символізує закінчення старого періоду життя і початок нового. Наші предки завжди святкували Новий рік – хоча раніше свято виглядало трохи інакше – змінювалися дати, традиції і звичаї.
Новий рік наші предки зустрічали навесні
Як відомо, традицію святкувати Новий рік саме 1 січня ввів російський імператор Петро I ще в 1700 році. Це було пов'язано з бажанням наблизитися до європейських традицій і григоріанського календаря.
Хоча насправді історія свята розпочалася набагато раніше. Спочатку Новий рік відзначали весною - 1 березня. Це символізувало відродження природи і початок нових робіт на землі. Урочистим обідом зустрічали весну і прощалися з зимою.
Таку дату затвердили у часи Київської Русі після прийняття християнства. За релігійним вченням саме в перший день весни був створений світ.
В часи козаччини була традиція "осіннього" Нового року
В XV столітті Новий рік перенесли на 1 вересня. Релігія пояснила це тим, що першу проповідь Ісус Христос прочитав саме на початку осіннього місяця. Тоді ж стали відзначати, як цивільний, так і церковний початок нового року.
Саме 1 вересня козаки проводили обряд постригу і перший раз саджали новобранців на коня.
Так було до календарної реформи Петра І - у 1700 році російський імператор переніс Новий рік на 1 січня. Він також привніс більшість новорічних традицій, яких ми дотримуємося донині – пишні святкування з прикрашеними ялинками, маскарадами, привітаннями та іншими атрибутами цього свята.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...