Сторінками історії: Як в Україні змінювалася дата Нового року

Ми звикли зустрічати новий календарний рік у ніч з 31 грудня на 1 січня. Але так було не завжди...

Журналісти з'ясували, як змінювалася дата Нового року за всю історію України, передають Патріоти України з посиланням на Styler.

Новий рік для українців завжди був приурочений до дати, яка символізує закінчення старого періоду життя і початок нового. Наші предки завжди святкували Новий рік – хоча раніше свято виглядало трохи інакше – змінювалися дати, традиції і звичаї.

Новий рік наші предки зустрічали навесні

Як відомо, традицію святкувати Новий рік саме 1 січня ввів російський імператор Петро I ще в 1700 році. Це було пов'язано з бажанням наблизитися до європейських традицій і григоріанського календаря.

Хоча насправді історія свята розпочалася набагато раніше. Спочатку Новий рік відзначали весною - 1 березня. Це символізувало відродження природи і початок нових робіт на землі. Урочистим обідом зустрічали весну і прощалися з зимою.

Таку дату затвердили у часи Київської Русі після прийняття християнства. За релігійним вченням саме в перший день весни був створений світ.

В часи козаччини була традиція "осіннього" Нового року

В XV столітті Новий рік перенесли на 1 вересня. Релігія пояснила це тим, що першу проповідь Ісус Христос прочитав саме на початку осіннього місяця. Тоді ж стали відзначати, як цивільний, так і церковний початок нового року.

Саме 1 вересня козаки проводили обряд постригу і перший раз саджали новобранців на коня.

Так було до календарної реформи Петра І - у 1700 році російський імператор переніс Новий рік на 1 січня. Він також привніс більшість новорічних традицій, яких ми дотримуємося донині – пишні святкування з прикрашеними ялинками, маскарадами, привітаннями та іншими атрибутами цього свята.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...