Субсидії по-новому: Хто отримає по 4 тис. грн монетизації (інфографіка)

У законі "Про житлово-комунальні послуги" сказано, що монетизація повинна стартувати з 1 січня 2019-го. У Міністерстві соціальної політики планують починаючи з цього дня оформляти "комунальні знижки" на особистий рахунок.

В Україні вже в наступному році стартує монетизація субсидій. Сім'ї, які будуть витрачати менше норми, зможуть за підсумками сезону отримати "на руки" зекономлені гроші. Для деяких сімей сума буде від 4 тис. грн. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL, передають Патріоти України.

Так, родина в столичній квартирі площею 70 кв. м з офіційним доходом у 10 тис. грн, якби монетизація повноцінно діяла весь опалювальний сезон, завдяки економії могла б "заробити" 4392 грн. У розрахунках враховувалося можливе подорожчання тепла і гарячої води (зростання може скласти близько 20%).

Субсидії в Україні по-новому: хто отримає по 4 тис. грн "на руки"

Так, строго за нормативами платіжка за комуналку (без вивезення сміття та утримання будинку) повинна становити 2,4 тис. грн. Більше тисячі гривень покриє субсидія, а обов'язковий платіж складе 1,4 тис. грн. Якщо така сім'я живе в енергоефективному будинку, економить воду і електроенергію, споживання, як підрахували в Держагентстві енергоефективності, може бути приблизно на 30% менше. У результаті замість 2,4 тис. сім'я буде витрачати всього 1,7 тис. Щомісячна економія на субсидії буде досягати більше 700 грн, а за опалювальний сезон збереться 4,2 тис. грн.

У законі "Про житлово-комунальні послуги" сказано, що монетизація повинна стартувати з 1 січня 2019-го. У Міністерстві соціальної політики планують починаючи з цього дня оформляти "комунальні знижки" на особистий рахунок. Ті, хто оформив субсидію в 2018-му, продовжить отримувати допомогу за чинною схемою. До старту наступного опалювального сезону 2019/2020 монетизація субсидій в Україні повноцінно запрацює.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...