На жаль всесвітньовідомий режисер не дожив до цього віку – помер у 1991 році від раку легень, але залишив по собі справжні шедеври кіномистецтва, передають Патріоти України з посиланням на Факти ICTV.
Найвідоміший фільм Тіні забутих предків, знятий у 1965 році за повістю Михайла Коцюбинського. Екранізація повісті Коцюбинського отримала 70 міжнародних нагород у двох десятках країн.
Натомість у Радянському союзі Тіні забутих предків принесли митцю лише проблеми. Адже прем’єра фільму перетворилася на масові акції протестів. Переглянувши цю стрічку, українці вимагали від тодішньої влади звільнити ув’язнених дисидентів.
Саме за свою громадянську позицію Параджанову довелося чотири роки провести за ґратами. Радянська влада звинуватила його в українському націоналізмі та спекуляції. Та навіть перебуваючи у в’язниці, митець не припиняв творити. Там він малював, писав новели, аби потім вийти на волю та все це екранізувати. А ще багато жартував.
Вийти на волю Параджанову допомогли всесвітньо відомі митці. Акції на підтримку українського режисера влаштовували Годар, Антоніоні, Арагон і Фелліні. Та навіть після звільнення радянська влада працювати Параджанову не давала. Йому довелося покинути Україну і переїхати у Тбілісі. І це неабияк пригнічувало режисера.
Та попри нелегку долю, за свої 66 років Сергій Параджанов устиг зняти 8 художніх та стільки ж документальних стрічок. Його вважають засновником поетичного українського кіно. Він сам створював костюми акторам та декорації для фільмів. Багато сучасних світових кінорежисерів Параджанова називають геніальним митцем минулого століття, а Тіні забутих предків найкращою картиною, знятою за весь час існування кіноіндустрії.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...