"Сумний мерин" у пошуках "стрілочників": Швейцарців обурила брехня Лаврова у справі отруєння Скрипалів

Ввечері 14 квітня швейцарська хімічна лабораторія в Шпіц спростувала гучну заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, зроблену ним раніше в той же день на засіданні Ради із зовнішньої і оборонної політики в Москві.

Сергій Лавров

Воно було присвячене різкому загостренню ситуації в Сирії і справі про отруєння колишнього полковника ГРУ СРСР Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, передають Патріоти України.
Лавров повідомив, що Москва на умовах конфіденційності отримала доповідь швейцарського центру радіологічного та хіміко-радіологічної аналізу в місті Шпіц. Фахівці цього центру 27 березня завершили дослідження зразків, які вони отримали від Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ), представники якої зібрали їх в Солсбері.

«Сейчас буду цитировать дословно то, что они направили в ОЗХО в качестве своего заключения. «По итогам проведенной экспертизы в пробах обнаружены следы токсичного химиката BZ и его прекурсоры, относящиеся к химическому оружию второй категории в соответствии с Конвенцией по запрещению химического оружия. BZ является нервно-паралитическим отравляющим веществом, временно выводящим человека из строя. Психотоксичный эффект достигается через тридцать-шестьдесят минут после применения и длится до четырех суток. Данная рецептура находилась на вооружении армий США, Великобритании и других стран НАТО. В СССР и России разработок подобных химических соединений не осуществлялось», — заявив Лавров.

Далі глава МЗС Росії зазначив, що клінічна картина стану Сергія і Юлії Скрипаль відповідає висновкам швейцарської лабораторії про використання хімікату BZ. Лавров підкреслив: «Мы обращаемся в ОЗХО с вопросом о том, почему информация, которая отразила выводы специалистов из лаборатории города Шпиц, вообще была опущена в итоговом документе». І з гумором додав: «Было бы интересно послушать объяснения ОЗХО, если там начнут опровергать сам факт использования лаборатории города Шпиц».

Відповідь представників швейцарської лабораторії був розміщений на її офіційній сторінці в Twitter: «Только ОЗХО может комментировать заявление Сергея Лаврова. Но мы можем повторить то, что говорили 10 дней назад: у нас нет сомнений, что Портон-Даун идентифицировала „Новичок“. Портон-Даун, как и Шпиц, лаборатория ОЗХО. Наши стандарты работы настолько жесткие, что они не подлежат сомнению».

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

ДОТ окупантів злетів у повітря: ЗСУ громлять російських найманців під Новозванівкою (відео)

середа, 19 червень 2019, 19:48

В інтернеті опубліковано відео потужного контрудару української армії на Донбасі: бійці батальйону "Донбас Україна" з СПГ відповіли російським найманцям на обстріли. Ролик знятий у районі Новозванівки, де бійці 46-го окремого батальйону ЗСУ "Донбас-Укр...

"Я дотримуюся версії вбивства": Український генерал зробив резонансну заяву про смерть Тимчука

середа, 19 червень 2019, 19:36

Загибель народного депутата України, координатора групи "Інформаційний спротив" Дмитра Тимчука не могла бути нещасним випадком. "Я дотримуюся версії вбивства", – заявив ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, пере...