Тепер десантура має особливий дозвіл не брати жінок на бойові посади, але представниці прекрасної статі все одно прагнуть потрапити в елітний підрозділ, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Дівчат у ДШВ беруть лише на тилові посади, і лише дуже наполегливих. "Ми майже відмовились від жінок у бойових підрозділах. Жінки – це медперсонал, зв’язок, штаби, морально-психологічне забезпечення", - пояснив командувач Десантно-штурмових військ Михайло Забродський.
На сьомий набір у десантники цього року разом із журналісткою ТСН свої кандидатури подали ще троє жінок, а за результатами тестів узяли лише одну. Новоспечені десантники вважають дефіцит дівчат суттєвим недоліком, але чудово розуміють, чому так: "Напевне, дівчатам було найскладніше".
Однак дівчатам у ДШВ подекуди щастить більше, ніж хлопцям. У них просторіша житлова площа та змога обирати вільне ліжко: у чоловічих кімнатах живе по 20 хлопців, дівчат усього 4. Сидіти на ліжках вдень заборонено, про шафу нічого не сказано – для дівчат це перевдягальня і сушарка. Є окремі душові.
"Я так люблю платтячка, нігті красиві", - зізнається військовослужбовець Настя. Їй 20, вона любить все красиве, але берці й форму – теж. "Мене не брали в армію, казали: ти ж дівчинка, чого тобі йти в армію", - розповідає вона. Настя вчилася на історика і більше року штурмувала десантно-штурмові – пройшла безліч співбесід і добилася свого. У ній відзначили неординарне мислення та взяли діловодом. "Встаєш раніше за хлопців, аби себе привести до ладу. Бути гарною", - каже вона.
Настя вважає, що в армії жінкам важко лише морально, бо навколо самі чоловіки: "Вони з іншої планети". Фізичні навантаження солдата Анастасію не злякали – вона легко віджимається сотню разів. Військове життя дівчина щиро рекомендує, а не вистачає в ньому, на її думки, самих дрібничок. До прикладу, жіночих теревенів вечорами, на котрі насправді немає сил після денних навантажень.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...