Святослав Вакарчук озвучив американцям п'ять головних проблем України

Україна страждає через корумпований виборчий процес, бюрократію радянського стилю, олігархію, відсутність незалежного правосуддя і розвиненого місцевого самоврядування, заявив музикант Святослав Вакарчук.

Святослав Вакарчук

Музикант Святослав Вакарчук 14 березня виступив у Стенфордському університеті з лекцією про труднощі реформування України. Про це повідомило видання SFlike, передають Патріоти України.

Артист сформулював п'ять проблем, які заважають розвитку його батьківщини:

  1. Корумпований виборчий процес, який досі контролюють олігархи.
  2. Політичне й економічне життя на місцях часто формально або неформально контролюють люди, не обрані населенням, а призначені "зверху", наприклад, керівництво місцевої поліції, спецслужб тощо.
  3. Бюрократія радянського стилю, яка за духом усе ще нагадує СРСР і просто неефективна.
  4. Держпідприємства, які неформально все ще контролюють олігархи.
  5. Неготовність України до верховенства закону на цьому етапі і відсутність незалежного правосуддя.

"На жаль, у нас не вистачає сміливих людей, готових узятися за розв′язання цих проблем", – зазначив Вакарчук.

Сильними сторонами сьогоднішньої України співак уважає розвинене громадянське суспільство і високий рівень освіченості населення – "можливо, найвищий серед небагатих країн". "Серед досягнень української влади можна назвати суттєве зміцнення армії і розвиток міжнародних відносин", – додав він.

За словами Вакарчука, універсального рецепту успіху для всіх держав не існує, і кожна країна домагається економічного зростання та демократизації особливим шляхом, використовуючи свої початкові переваги і намагаючись нейтралізувати слабкості.

"Естонія успадкувала жахливу радянську бюрократію, однак рівень освіти населення там був дуже високим. У Кореї ситуація діаметрально протилежна: населення в масі своїй було бідним і неосвіченим, однак країна успадкувала доволі ефективну японську систему управління", – пояснив він.

Вакарчук переконаний, що Україні необхідно орієнтуватися не тільки на Євросоюз та США, але також розвивати відносини з Китаєм, країнами Азії та Африки.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...