Світ широко відкриває очі: Україна спроможна побудувати ракети, здатні вдарити по Москві, - західні ЗМІ

Україні не потрібно будувати все з нуля – адже вона розробляє ракети короткої й середньої досяжності з 2014 року.

Видання The Daily Signal розповідає про можливу появу потужних ракет в Україні, здатних ударити по Москві. Оглядач Нолан Пітерсон нагадує, що причиною цьому став нещодавній вихід США і Росії з Договору про ліквідацію ракет малої й середньої досяжності, передають Патріоти України.

Цей договір, укладений у 1987 році, забороняв США і тодішньому СРСР мати, виробляти і ставити на бойове чергування цілий клас ракет досяжністю від 500 до 5 тисяч 500 кілометрів. У лютому цього року США, посилаючись на порушення з боку Росії, заявили про свій вихід з нього. Росія звинувачення відкинула і у відповідь зробила те саме.

«Ця новина спонукала чиновників у Києві розглянути те, чи повинна Україна наслідувати цей приклад і відмовитися від договору про РСМД, щоб розпочати будівництво нового арсеналу власних ракет середнього та малого радіусу дії – не зв’язаних будь-якими обмеженнями щодо навантаження або діапазону», – зауважує Пітерсон.

Як сказав виданню Михайло Самусь із Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, Україна більше не може бути зв’язана цим договором – бо його вже просто не існує. А, отже, не існує ніяких зобов’язань, які цей документ передбачав.

Свого часу близько 40% промисловості космічних програм СРСР було в українському місті Дніпрі. Але після розпаду СРСР Україна не будувала ракет, здатних вдарити по Москві. Це, каже автор, ймовірно, тепер зміниться.

Щоправда, деякі експерти попереджають, що майбутня програма розвитку ракет в Україні, якою б обмеженою вона не була, могла б підштовхнути Москву до руйнівних дій. Якщо Україна направить на Росію такі ракети, це стане виправданням для ескалації війни з боку Москви – і вона сама перша може вдарити по Україні, пояснив провідний експерт Американської ради з міжнародної політики Стівен Бланк.

Інші експерти звертають увагу на те, що Україні навряд чи вдасться кинути таким чином виклик Росії, адже та не тільки має передові ракетні технології, але й значно більший бюджет.

Пітерсон також нагадує, що Україні не потрібно будувати все з нуля – адже вона розробляє ракети короткої й середньої досяжності з 2014 року. І, на думку українських експертів, уже наявні системи можна цілком модифікувати так, щоб ті мали здатність ударити по Москві.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Врятувати "рядового" Мадуро: До Венесуели прилетів багатозірковий російський генерал з сотнею воєнспеців та секретним вантажем

вівторок, 26 березень 2019, 0:35

У столиці Венесуели 23 березня з'явилася делегація високопоставлених військових РФ. Вдень у суботу, 23 березня, в повсталій Венесуелі помітили два літаки Збройних сил Росії - пасажирський Іл-62М і вантажний Ан-124. Приземлилися вони в Міжнародному аеро...

Хіти тижня. Маски скинуто? - Після об'єднання з Тарутою стає ясно, чому Герман так яро підтримала Тимошенко

вівторок, 26 березень 2019, 0:10

Після об'єднання лідера партії «ВО Батьківщина» Юлії Тимошенко і олігарха Сергія Тарути по-новому зазвучало інтерв'ю Ганни Герман «Комсомольской правде» ще від червня 2018 року, де вона покладає надії на Тимошенко і Януковича.