Синод запровадив для предстоятеля повну і скорочену форму титулів. "Повний титул має наступну форму: святійший і блаженнійший (ім'я), архієпископ і митрополит Києва – матері міст руських, Галицький, патріарх усієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської і Почаївської лавр священноархімандрит. Скорочений титул – святійший (ім'я), патріарх Київський і всієї Руси-України", – зазначили у прес-центрі.
У відносинах з іншими помісними православними церквами допустимою формою є "блаженнійший архієпископ (ім'я), митрополит Київський і всієї Русі-України" і похідні від нього, наголосили в УПЦ КП.
"За богослужіннями титул предстоятеля проголошується у відповідності з текстами Служебника і Чиновника архієрейського служіння, прийнятих в Українській православній церкві Київського патріархату: "Святійшого (ім'я), патріарха Київського і всієї Руси-України", – ідеться у повідомленні.
Рішення щодо нових форм титулів ухвалили у зв'язку "зі змінами, які відбуваються в Українській православній церкві", а також беручи до уваги історичну традицію, практику помісних православних церков та "інші істотні обставини".
Предстоятелем УПЦ КП є Філарет.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...