Синод запровадив для предстоятеля повну і скорочену форму титулів. "Повний титул має наступну форму: святійший і блаженнійший (ім'я), архієпископ і митрополит Києва – матері міст руських, Галицький, патріарх усієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської і Почаївської лавр священноархімандрит. Скорочений титул – святійший (ім'я), патріарх Київський і всієї Руси-України", – зазначили у прес-центрі.
У відносинах з іншими помісними православними церквами допустимою формою є "блаженнійший архієпископ (ім'я), митрополит Київський і всієї Русі-України" і похідні від нього, наголосили в УПЦ КП.
"За богослужіннями титул предстоятеля проголошується у відповідності з текстами Служебника і Чиновника архієрейського служіння, прийнятих в Українській православній церкві Київського патріархату: "Святійшого (ім'я), патріарха Київського і всієї Руси-України", – ідеться у повідомленні.
Рішення щодо нових форм титулів ухвалили у зв'язку "зі змінами, які відбуваються в Українській православній церкві", а також беручи до уваги історичну традицію, практику помісних православних церков та "інші істотні обставини".
Предстоятелем УПЦ КП є Філарет.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...