Це мало б знизити ціни. Вони вдвічі вищі, ніж в Україні та РФ. Та відкриття руху не здешевило продукти. Кримчани жаліються на пусті полиці, передають Патріоти України.
"Асортимент продовольства обмілів. Сирами і ковбасою Росія на півострові завжди не рясніла. Але і без того мізерних поставок стало набагато менше, — каже 48-річна Віра Левкович, блогер із Сімферополя. — Пропагандисти хваляться, що пішли сотні фур до Криму через міст. За ніч сотні вантажних машин? Це ж як треба завалити ринки продукцією? Я чомусь одразу подумала про військові вантажівки. Ціни, звичайно, не знизяться. Зате підприємці після "рясного" на туристів сезону знизили зарплати працівникам."
Рух вантажівок по Керченському мосту здешевлює доставку на 10–15%. "Але 70 відсотків вантажів — це ввезення, — говорить екс-міністр транспорту окупованого Криму 40-річний Анатолій Цуркін. — Через велику кількість порожніх фур на виїзд — доставка невигідна. Фура заробляє, доки їде. Ніхто не втрачатиме три-чотири дорогоцінних дні на навантаження в Криму. Простіше швидко повернутися порожняком у Краснодар, завантажитися там і поїхати, наприклад, до Москви."
Продукти до анексованого півострова доставляють через посередників. "Ціни штучно завищені, і в Крим напряму продукти не завезуть, а тільки через Краснодар, — каже кримчанин Микола Тропинін. — Усі знають, що там — сільськогосподарська і м'ясна біржі. У Крим нікого не пустять із дешевим товаром. У Чувашії картоплю з поля беруть по 5 рублів (2 грн. — ГПУ), а довести до Криму — ще 2 рублі зверху. Але навіть по 15 рублів (6,15 грн. — ГПУ) — такої ціни немає в Криму."
"Я порівняла покупки, на які колись витрачала 100 гривень — то зараз 1 тисяча рублів (419 грн. — ГПУ), — говорить 30-річна Катерина Горєлкіна з Сімферополя. — Раніше тисяча гривень — це зараз 10 000 рублів — 4131 гривня. Підрахували з чоловіком — на місяць потрібно 100 тисяч рублів (41,9 тис. грн. — ГПУ), щоб дозволити собі всього по мінімуму."
Із 7 жовтня подорожчав хліб і хлібобулочні продукти на 10–15%. Ціна зросла через засуху — на півострові втратили 48% урожаю зернових.
"Зерно — це сировина для вирощування птиці. Тобто курятина пішла вгору вже на 5 відсотків, — каже 37-річний Андрій Олександров, кримський експерт ринку продовольчих товарів. — Далі поповзли вверх ковбаса, макаронні вироби. А також різні булочки, ціни на які не регулюють. За різними групами подорожчання становить від 5 до 10 відсотків — усюди, де використовують зерно чи борошно."
1 жовтня зупинила роботу Керченська переправа. Раніше поромами доставляли людей і товари з Криму до Росії. Звільнять 323 працівники переправи із 684.
"Роботу припинили через відсутність завантаження. Всі пороми стоять, — каже 42-річний Олексій Волков, генеральний директор компанії "Кримські морські порти". — Ні пішоходів, ні легкового транспорту, ні автобусів — нічого немає. Власники планують продавати пороми."
Судна працюють тільки на лінії порту, через яку транспортують бензовози.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...