Так все і розтягнуть: Суд забов'язав Приватбанк повернути Суркісам 1 000 000 000

Київський апеляційний адміністративний суд 6 листопада зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1,05 мільярда гривень, 266,2 тисячі доларів і 7,8 тисячі євро.

Ігор і Григорій Суркіси

Про це повідомила прес-служба Національного банку, передають Патріоти України з посиланням на "Українські Новини".

27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом сім'ї Суркісів: Ігор, Григорій, Рахміль (батько Ігоря і Григорія), Марина (дочка Ігоря), Світлана (дочка Григорія) Суркіси і Поліна Ковалик (дружина Григорія).

Вони просили скасувати рішення НБУ №105 від 13 грудня 2016 року, яким вони були визнані інсайдерами Приватбанку.

На етапі роботи тимчасової адміністрації в банку була проведена процедура конвертації коштів інсайдерів банку в капітал (bail-in).

З матеріалів суду стало відомо, що Ігор Суркіс мав в Приватбанку рахунок на 151 млн гривень, Поліна Ковалик - 514,1 млн гривень, Григорій Суркіс - 163,1 млн гривень, Марина Суркіс - 174,5 млн гривень, Рахміль Суркіс - 44,8 млн гривень. Також вони зажадали повернути їм 266,2 тис. доларів і 8 тис. євро ненарахованих відсотків по депозитах.

17 травня суд визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.

При розгляді цих справ НБУ вказував, що Ігор Суркіс та Ігор Коломойський - акціонери в т.ч. телеканалу "1 + 1", що свідчить про зв'язок Суркіса з Приватбанком, а тому і родичі Ігоря Суркіса теж вважаються пов'язаними з Приватбанком особами.

Суд прийшов до висновку, що не доведено істотну участь Ігоря Суркіса в родинних з Приватбанком компаніях - ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1 + 1", ТОВ "Гравіс-Кіно" і ПрАТ "Телекомпанія "ТЕТ".

Суд послався на те, що в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців Ігор Суркіс не вказаний власником істотної участі, бенефіціаром, учасником, керівником або іншою особою у вказаних структурах.

Також суд вирішив, що НБУ належним чином не довів зв'язок Ігоря Суркіса в тому числі з "Запорізьким заводом феросплавів" і "Нікопольським заводом феросплавів" (одним з бенефіціарів яких є Коломойський).

6 листопада Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію Національного банку, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Національний банк уже подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду і звернувся до суду з проханням призупинити виконання вищезазначеного рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.

"Ми вважаємо, що суди першої та апеляційної інстанції порушили процесуальне законодавство, проігнорували представлені докази по справі і винесли неправомірне рішення. На даний момент вивчається можливість звернутися з цього приводу до Вищої ради правосуддя", - повідомили агентству в Нацбанку.

НБУ підкреслює, що рішення про входження держави в капітал Приватбанку, прийняте в грудні 2016 року - обгрунтоване і законне рішення держави, яке реалізовано відповідно до закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", ст. 41.1.

"Це рішення дозволило не тільки захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку і користуються його сервісами, а й уникнути системних ризиків для банківського сектора, що стало запорукою збереження фінансової стабільності в країні", - відзначили в НБУ.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...