27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом сім'ї Суркісів: Ігор, Григорій, Рахміль (батько Ігоря і Григорія), Марина (дочка Ігоря), Світлана (дочка Григорія) Суркіси і Поліна Ковалик (дружина Григорія).
Вони просили скасувати рішення НБУ №105 від 13 грудня 2016 року, яким вони були визнані інсайдерами Приватбанку.
На етапі роботи тимчасової адміністрації в банку була проведена процедура конвертації коштів інсайдерів банку в капітал (bail-in).
З матеріалів суду стало відомо, що Ігор Суркіс мав в Приватбанку рахунок на 151 млн гривень, Поліна Ковалик - 514,1 млн гривень, Григорій Суркіс - 163,1 млн гривень, Марина Суркіс - 174,5 млн гривень, Рахміль Суркіс - 44,8 млн гривень. Також вони зажадали повернути їм 266,2 тис. доларів і 8 тис. євро ненарахованих відсотків по депозитах.
17 травня суд визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.
При розгляді цих справ НБУ вказував, що Ігор Суркіс та Ігор Коломойський - акціонери в т.ч. телеканалу "1 + 1", що свідчить про зв'язок Суркіса з Приватбанком, а тому і родичі Ігоря Суркіса теж вважаються пов'язаними з Приватбанком особами.
Суд прийшов до висновку, що не доведено істотну участь Ігоря Суркіса в родинних з Приватбанком компаніях - ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1 + 1", ТОВ "Гравіс-Кіно" і ПрАТ "Телекомпанія "ТЕТ".
Суд послався на те, що в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців Ігор Суркіс не вказаний власником істотної участі, бенефіціаром, учасником, керівником або іншою особою у вказаних структурах.
Також суд вирішив, що НБУ належним чином не довів зв'язок Ігоря Суркіса в тому числі з "Запорізьким заводом феросплавів" і "Нікопольським заводом феросплавів" (одним з бенефіціарів яких є Коломойський).
6 листопада Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію Національного банку, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Національний банк уже подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду і звернувся до суду з проханням призупинити виконання вищезазначеного рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.
"Ми вважаємо, що суди першої та апеляційної інстанції порушили процесуальне законодавство, проігнорували представлені докази по справі і винесли неправомірне рішення. На даний момент вивчається можливість звернутися з цього приводу до Вищої ради правосуддя", - повідомили агентству в Нацбанку.
НБУ підкреслює, що рішення про входження держави в капітал Приватбанку, прийняте в грудні 2016 року - обгрунтоване і законне рішення держави, яке реалізовано відповідно до закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", ст. 41.1.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...