"Викрійки різних речей, таких як от залізниця. Мене дуже цікавила залізниця. Тому першими моїми роботами були локомотиви. Потім я плавно перейшов на архітектуру", – розповів митець-аматор Володимир Кріса.
Чоловік не має математичної освіти. Каже, і моделюванням ніколи не займався. Єдине, що у школі дуже любив математику. Це і допомагає йому правильно прораховувати масштаби своїх робіт.
У доробку майстра – близько півсотні відомих споруд. На виготовлення однієї йде до місяця часу. Вагому частину роботи займає пошук інформації.
Якщо споруда втрачена, дуже важливо відтворити її максимально точно і близько до оригіналу. Також важливо знайти інформацію про розміри, про вигляд споруди,
– зазначив Володимир Кріса.
Останні роботи майстра – це архітектурні пам'ятки довоєнного Тернополя. Зараз є 6 будівель, 3 з яких у часи війни були повністю знищені. За роботою Володимира у Тернополі поставили монумент – зменшену копію Парафіяльного костелу. Зараз працює над ще одним об'єктом.
Майстер мріє, що колись особисто відвідає всі пам’ятки архітектури, які він змайстрував з паперу. А ще хоче облаштувати музей мініатюрних історичних будівель Західної України.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...