Рейтинг країн розраховувався за параметрами, розділеними на сім категорій і розрахованими на основі даних міжнародних організацій — від Організації Об'єднаних Націй до Міжнародного валютного фонду: наука і технології, культура, клімат і довкілля, медицина, освіта тощо.
Як зазначили автори рейтингу в його описі — ідея проста: "виміряти, наскільки кожна країна на планеті сприяє загальному благу людства щодо її розміру, а також показати наочно, чи приносить країна користь людству, чи є тягарем для планети чи чимось середнім.
Так, згідно із джерелом, Фінляндія за останні кілька років піднялася з четвертого місця на перше. Найкращої позиції країна досягла в категорії "Достаток і рівноправність" (2 місце), найгіршої у "Загальному мирі та безпеці" (51 місце). Фінляндія посідає верхні позиції за показниками індексу цитування наукових статей, кількості патентів, свободи пересування та преси, кібербезпеки, вільної торгівлі, питань біженців та іншими пунктами.
"Це результат цілеспрямованої роботи, і я спостерігаю її результати практично постійно", — відповів на це глава фінського МЗС Тімо Сойні.
Україна посіла в рейтингу 75 місце, по сусідству — Панама (73), Сенегал (74), Марокко (76) та Того (77) — держави у Південній, Північній і Західній Африці.
30 місце дісталося Польщі, 32 — Чехії, 38 — Угорщині, 40 — США, 41 — Росії, 52 — Ізраїлю. Фінальну трійку рейтингу склали Ємен (151 місце), Лівія (152) та Ірак (153).
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...