Про це заявив український громадський діяч, публіцист та журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України.
Він наголосив, що зняття вселенським патріархом Варфоломієм анафеми з патріарха Київського та всієї Руси-України Філатера й митрополитика Української автокефальної церкви Макарія, як і його згода на надання томосу новостворюваній об'єднаній українській православній церкві, стосується не окремих песроналій, а УПЦ КП та УАПЦ загалом, й тепер не може бути релігійних протиріч щодо хрещення дітей, відспівування померлих тощо.
"І для того щоб ця об'єднана українська церква з'явилася має пройти об'єднавчий собор, на якому зберуться священики УПЦ КП, УАПЦ і частина священиків УПЦ МП, яким після рішення Синоду у четвер вже ніщо не заважає приєднатися до руху за створення єдиної української православної церкви. Немає жодної канонічної препони для того щоб священики УПЦ МП не приєдналися до загальнонаціонального руху за автокефальну церкву. Є тільки політичні препони", - пояснив він.
За словами Портникова, якщо священики УПЦ МП говорять, що вони не хочуть в цьому брати участь, то цьому немає жодних "релігійних чи канонічних причин".
"Є тільки їхня пов'язаність з режимом Володимира Путіна. І все", - додав він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...