Про це у Facebook написав журналіст Юрій Луканов, повідомляють Патріоти України.
"Я думаю,що це дуже важливо, - сказав Тіллерсон, - щоб нам була дана гнучкість у досягненні цілей Мінського процесу. Дуже може бути, що уряд України і уряд Росії можуть дійти до прийнятного розв'язання проблеми через іншу структуру, ніж Мінськ". Він сказав це на на засіданні комітетету з міжнародних справ Конґресу США. "Може застереження в тому, що я би не хотів, аби ми були прикуті ланюгами до Мінська, якщо з'ясується, що учасники переговорного процесу вирішили досягти врегулювання через іншу, відмінну угоду", - додав він.
Державний секретар сказав, що адміністрація повинна мати більше гнучкості в питанні посилення або послаблення санкцій.
Закондавці наполягають, щоб жодні санкції з Росії не було знято, поки вона не виконає вимоги угоди. Розмова відбувалася в рамках підготовки нових санкцій проти Росії у зв'язку з її втручанням у вибори в США минулого року.
Тіллерсон відповідав так на питання впливового демократа Еліота Енгела, чи це в інтересах США послабити санкції, поки вона цілковито не виконає угоду. Енгел сказав, що запропонований Тіллерсоном підхід пошле хибний сигнал Росії.
"Якщо вони думатимуть, - наголосив він, - що ми якимось чином воліємо послабити санкції щодо них перед тим, як вони виконають зобов'язання у мінському форматі і вийдуть з Криму, то це лише спонукує Путіна продовжувати залякування". Енгел наголосив, що одна річ, яку розуміють росіяни, це жорстка розмова.
Це цікавий поворот. Тіллерсон вже не наполягає на досягенні мети у рамках саме Мінського процесу. Він передбачає вивдення усіх іноземних військ з Донбасу. Надання особливого статусу окремим районам Донцької і Луганської області. Проведення там виборів з амністією для тамтешніх.
Суперечливі мінські угоди дали можливість раніше призупинити і послабити війну, а Україні скористатися паузою для посилення своєї армії. Висловлюються оцінки, що мінські угоди прописано так, що їх неможливо виконати. Власне, тому і цікавий це пасаж Тіллерсона.
Адже раніше озвучувалася ідея, що США мають увійти в переговорний процес.
З іншого боку, викликають застереження слова Тіллерсона про можливість послаблення санкцій. Попри послідовну позицію США у підтримці Украхни і вимог вивксти війська з Донбасу і повернути Крим, Тіллерсон у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ великої сімки ставив питання: чому американських платників податків мають хвилювати проблеми України? Тож. оюнадійливість позиції США не означає, що не буде спроб її змінити.
Коротше, сигнал від Тіллеросна і обнадіює і насторожує.
Якщо США увійдуть у процес врегулювання війни на Донбасі, то це позитив. З іншого боку, ідея послаблення санкцій не викликає захоплення, адже Путін сприймає подібні заохочувальні жести не як підтримку врегулювання, а як можливість для нього продовжувати свої чорні дії - це українцям відомо краще, ніж будь кому.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...