Томос для України: "Россия будет привлекать к оппозиции Константинополю и другие церкви, находящиеся под ее влиянием", - Тимчук

Після Об'єднавчого собору, на якому в Україні обрали главу єдиної помісної Православної церкви, в Москві, яка відчайдушно протидіє наданню Томосу, не вважають цю війну ще програною.

Росія буде залучати до опозиції Константинополю і інші церкви, що знаходяться під її впливом. Такий прогноз робить координатор групи «Інформаційний спротив», народний депутат України Дмитро Тимчук, передають Патріоти України.

«В зоне риска, а точнее активной работы русской церковной политики, находятся, прежде всего, греческая, болгарская и грузинская церкви. Наличие хотя бы одного союзника — это уже легитимация Москвой раскола (хотя не исключением является и одиночный вариант) в виде выхода любой из церквей из сферы влияния Константинополя», - вважає народний депутат.

Що ж стосується «п'ятої колони» в Україні, то, за словами Дмитра Тимчука, там хоч і не влаштували провокації 15 грудня, але і не поставили хрест на своїх планах: «Заявления пророссийского олигарха Новинского о том, что автокефалия может привести к развалу Украины и гражданской войне, служат наглядным примером, как это работает — к сожалению, у нас хватает тех, кто по тем или иным причинам готов танцевать под дудку Кремля». За його словами, в ході передвиборної кампанії проросійські політичні сили будуть максимально використовувати цю тему, орієнтуючись на свій електорат.

Також Дмитро Тимчук нагадує про існування ряду фондів, які через церковну благодійність пропагують ідею «русского мира» і намагаються налаштувати українців проти європейської та євроатлантичної інтеграції. «Борьба за приходы и верующих. Чем больше смятения им (пророссийским силам. — ред.) удастся вбить в головы обычных верующих людей относительно „истинности и каноничности“ лишь церкви Московского патриархата и противодействия „раскольникам“, тем больше проблем будет возникать на местах, где общины должны будут решать: оставаться ли под Москвой или перейти в Украинскую церковь», - попереджає народний депутат.

За його словами, тема «протистояння рейдерству розкольників із захоплення храмів» є вкрай бажаною для «РПЦ-ФСБ, оскільки це і є ключ до організації внутрішнього протистояння в Україні на релігійному грунті». Цель понятна: максимально обострить социальные противоречия, протесты в стране, которые сложат картинку нестабильности. Как местные религиозные ячейки, так и дезинформация в медиа, распространение слухов и провокаций, призывы к протестам будут частью этой игры против Украины», - заявляє Дмитро Тимчук.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

п’ятниця, 30 вересень 2022, 6:11

30 вересня святкують день ангела жінок на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я, любові, благополуччя собі і своїй родині. Вранці в ...