Томос для України: У Константинополі озвучили нову назву церкви. В УАПЦ заперечують

Предстоятель УАПЦ митрополит Макарій заявив, що це може породити розкол.

Об'єднана українська православна церква після отримання Томосу буде називатися "Православна церква в Україні". Про це розповів архієрей Константинопольської церкви Тельміскій Іов в інтерв'ю BBC, передають Патріоти України.
«Не Українська православна церква, тому що церква є єдиною. Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі», - сказав він.
При цьому глава Української автокефальної церкви митрополит Макарій в інтерв'ю Еспрессо заявив, що його не влаштувала пропонована назва і в даний момент це є однією з розбіжностей, через яку відкладається об'єднавчий собор.
«Я, наприклад, як предстоятель церкви УАПЦ, не знаю, яка буде назва об'єднаної церкви. Президент, коли ми підписували, сказав, що «Православна церква в Україні». Але я заперечив, адже це може породити розкол - якомусь єпископу що-небудь заманеться і він скаже: «А чому не можна зареєструвати православну церкву на Харківщині? Або на Одещині? Або на Львівщині?» Можна. Якщо є Православна церква в Україні, то може бути Православна церква в будь-якій області або регіоні. І тепер уже про цю ідею не розмовляють. Екзархи теж не можуть дізнатися, якою буде назва», - сказав він.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...