«Найпоширеніша мова в світі – англійська. На ній говорить 1,5 мільярда жителів планети. Але тільки для 375 млн вона є рідною», – відзначили в організації, передають Патріоти України. «У першій п’ятірці також китайська, хінді, іспанська та французька», – йдеться в повідомленні.
Китайська є рідною для 982 мільйонів людей, а говорять нею всього 1,1 мільярда жителів планети. Що стосується хінді, то нею розмовляють 650 мільйонів людей, в тому числі для 460 мільйонів вона э рідний.
Іспанською говорять 420 мільйонів жителів планети, а рідна вона для 420 мільйонів. І якщо рідною французька мова є для 79 мільйонів людей, то говорять нею 370 мільйонів.
А президент Франції Еммануель Макрон вже встиг заступитися за французьку мову. Він оприлюднив план поширення практики і популяризації французької мови в світі. Мета плану, який складається з 30 пунктів, це досягнення кількості мовців французькою мовою (франкофонів) в світі до 1 млрд до 2065 року. «Французька середня школа за кордоном є основою французькомовного виховання. Ця мережа буде об’єднана і посилена», – заявив Макрон, вказавши, що географічно ці зусилля будуть спрямовані в першу чергу на Африку. У 500 французьких школах за кордоном навчаються 350 тисяч учнів, мета за новим планом – подвоїти їх кількість.
Тим часом, в Україні майже півтори тисячі претендентів на держслужбу провалили атестацію з української мови. Про це повідомили в Національному агентстві з питань державної служби. «За результатами проведеного моніторингу з 1 травня 2017 року по 28 лютого 2018 роки не пройшли атестацію з вільного володіння державною мовою 1 362 особи, які претендують на державну службу», – йдеться в повідомленні.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...