Торкнеться живих людей: З'явилося важливе роз'яснення нових правил поховання в Україні

Нові правила поховання в Україні, передбачені правками до статті 242 КПК зачіпають і інтереси живих людей.

Оскільки згідно з переліком пунктів, за якими може бути проведена експертиза, крім встановлення причин смерті, дослідження може проводитися для "встановлення тяжкості і характеру тілесних ушкоджень".

Іншими словами, йдеться в статті "Апострофа", якщо людину побили або сталося зґвалтування, експерт повинен встановити "тяжкість і характер тілесних ушкоджень", передають Патріоти України.

Але у випадку з тим же згвалтуванням, коли від швидкості проведення експертизи багато в чому залежить піймання злочинця, затягнути з висновками експерта на цілих п'ять днів означає знизити до мінімуму шанси на розкриття злочину.

У свою чергу судмедексперт Борис Яворський пише на своїй сторінці в Facebook, що історія з небіжчиками - лише одна сторона медалі "експертних" правок в КПК.

"З огляду живих осіб, в тому числі і жертв зґвалтувань, ситуація аналогічним чином. Зокрема, жертвам зґвалтування доведеться, мабуть, рекомендувати утриматися тиждень від водних процедур; можливо, сперматозоїди насильника зуміють дивом дожити до експертизи і допоможуть встановити особу ґвалтівника", - припускає експерт.

На цей аспект також звернув увагу і речник поліції Київської області Микола Жукович, передає "Страна", адже в суди "перемістяться" не тільки питання про призначення експертиз трупів, а й живих фігурантів кримінальних справ. Де найчастіше швидкість реакції і оперативність зняття побоїв відіграють вирішальну роль при кваліфікації злочину.

"Якщо людина потрапила в ДТП, в бійці або іншій ситуації отримала тілесні ушкодження, то слідчому необхідно буде звертатися в суд, і тільки після рішення суду людина зможе пройти судово-медичну експертизу. Наскільки вчасно суди зможуть приймати ці рішення - це питання. А найчастіше саме вчасно проведена експертиза дуже сильно впливає на хід розслідування. Кримінальних виробництв, де потерпілим необхідно пройти експертизу, у нас дуже багато", - пояснив Жукович.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...