Торкнеться живих людей: З'явилося важливе роз'яснення нових правил поховання в Україні

Нові правила поховання в Україні, передбачені правками до статті 242 КПК зачіпають і інтереси живих людей.

Оскільки згідно з переліком пунктів, за якими може бути проведена експертиза, крім встановлення причин смерті, дослідження може проводитися для "встановлення тяжкості і характеру тілесних ушкоджень".

Іншими словами, йдеться в статті "Апострофа", якщо людину побили або сталося зґвалтування, експерт повинен встановити "тяжкість і характер тілесних ушкоджень", передають Патріоти України.

Але у випадку з тим же згвалтуванням, коли від швидкості проведення експертизи багато в чому залежить піймання злочинця, затягнути з висновками експерта на цілих п'ять днів означає знизити до мінімуму шанси на розкриття злочину.

У свою чергу судмедексперт Борис Яворський пише на своїй сторінці в Facebook, що історія з небіжчиками - лише одна сторона медалі "експертних" правок в КПК.

"З огляду живих осіб, в тому числі і жертв зґвалтувань, ситуація аналогічним чином. Зокрема, жертвам зґвалтування доведеться, мабуть, рекомендувати утриматися тиждень від водних процедур; можливо, сперматозоїди насильника зуміють дивом дожити до експертизи і допоможуть встановити особу ґвалтівника", - припускає експерт.

На цей аспект також звернув увагу і речник поліції Київської області Микола Жукович, передає "Страна", адже в суди "перемістяться" не тільки питання про призначення експертиз трупів, а й живих фігурантів кримінальних справ. Де найчастіше швидкість реакції і оперативність зняття побоїв відіграють вирішальну роль при кваліфікації злочину.

"Якщо людина потрапила в ДТП, в бійці або іншій ситуації отримала тілесні ушкодження, то слідчому необхідно буде звертатися в суд, і тільки після рішення суду людина зможе пройти судово-медичну експертизу. Наскільки вчасно суди зможуть приймати ці рішення - це питання. А найчастіше саме вчасно проведена експертиза дуже сильно впливає на хід розслідування. Кримінальних виробництв, де потерпілим необхідно пройти експертизу, у нас дуже багато", - пояснив Жукович.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...