Трудова міграція: Незабаром більшість українців переїдуть до Польщі

Українці, які працюють в Польщі легально і застраховані у Фонді соцстрахування Польщі , в майбутньому зможуть претендувати на пенсійні виплати – на тих же умовах, що і поляки.

Поляки за всяку ціну намагаються утримати українських працівників, так як вони все частіше вирушають на пошуки роботи в багатші країни ЄС, - передають Патріоти України з посиланням на видання Стіна.

Україна – одна з семи країн за межами ЄС, з якою Польща уклала угоду про соціальне страхування. Такий же документ польська сторона підписала з Канадою, Австралією, США, Південною Кореєю, Молдовою і Македонією.

Це означає, що українці, які працюють в Польщі легально і застраховані у Фонді соцстрахування Польщі (таких налічується 270 тис.), в майбутньому зможуть претендувати на пенсійні виплати – на тих же умовах, що і поляки.

“Умовою отримання права на польську пенсію є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунок в ZUS (Управління соціального страхування), незалежно від їх розміру”, – повідомив Радослав Мілчарскій з ZUS.

Періоди легальної роботи будуть підсумовуватися в обох країнах, де працював громадянин України. Розмір пенсії буде визначатися відповідно до страхового стажу (періодом, коли працівник сплачував страхові внески).

З 1 жовтня пенсійний вік в Польщі знизять до 65 років для чоловіків і до 60 – для жінок. Однак багато поляків не в захваті від цього і звинувачують владу в популізмі, адже людина в 60-65 років ще не настільки старий, щоб перебувати на повному забезпеченні держави.

У Польщі мінімальний пенсійний стаж для чоловіків – 25 років, для жінок – 20. В Україні з 1 жовтня його планують поступово піднімати.

До 2028 року на пенсію зможуть розраховувати лише ті українці, які будуть мати стаж не менше 35 років. Зараз в Україні існують такі ж вимоги до стажу, як і в Польщі.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...