Надання Україні Томосу про автокефалію УПЦ – це глобальна подія історичного масштабу, вважає знаменита українська письменниця і філософ Оксана Забужко. Таку думку вона висловила в ексклюзивному коментарі для Styler, передають Патріоти України.
"Це масштабна подія, яка заслуговує аналітичної оцінки істориків, знавців релігії, політологів. Коротше кажучи, оцінки всього гуманітарного сектора. І це якраз можливість усім нам, що називається, доторкнутися до історії руками", - пояснила свою думку Забужко.
"Давайте говорити відверто: що ще важливіше було за 21 сотню років? Християнській церкві – два тисячоліття, розумієте? І коли хтось починає говорити, що у 21 столітті такі питання чомусь неважливі, коли люди, яким жити на світі плюс-мінус сімдесят років, дозволяють собі судити інституцію, якій більше двох тисяч років, то це трошки смішно", - уточнила вона.
Нагадаємо, до цього часу в Україні діяла лише одна канонічна Українська православна церква (УПЦ МП). У свою чергу УПЦ Київського патріархату і Українська автокефальна православна церквою визнані не були. Тепер, як очікують в Україні, ситуація зміниться. Автокефальна церква буде мати повне самоврядування. УПЦ отримає право обрання предстоятеля, видання статутів, канонізації святих і так далі.
Оксана Забужко вважає, що це докорінно змінює ситуацію з Українською православною церквою в Україні. "Ми нарешті повертаємося до прямого діалогу з тим самим Царгородом, з Константинополем. Ми відновлюємо, відчищаємо ранньомодерний формат "мазепинської" України", - сказала письменниця.
За її словами, надання Україні Томосу про автокефалію - це повернення до проекту "мазепинської" України. "Ми повертаємося до того проекту, коли в 17 і на початку 18 століття українці вирішували, чи будувати їм православну імперію з центром у Москві, чи їм будувати ось цю саму гілку, ось цей пояс від Стокгольму до Стамбулу", - уточнила свою думку Оксана Забужко.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...