"Це масштабна подія, яка заслуговує аналітичної оцінки", - відома українська письменниця про Томос

Очікується, що автокефальна церква в Україні буде мати повне самоврядування.

Надання Україні Томосу про автокефалію УПЦ – це глобальна подія історичного масштабу, вважає знаменита українська письменниця і філософ Оксана Забужко. Таку думку вона висловила в ексклюзивному коментарі для Styler, передають Патріоти України.

"Це масштабна подія, яка заслуговує аналітичної оцінки істориків, знавців релігії, політологів. Коротше кажучи, оцінки всього гуманітарного сектора. І це якраз можливість усім нам, що називається, доторкнутися до історії руками", - пояснила свою думку Забужко.

"Давайте говорити відверто: що ще важливіше було за 21 сотню років? Християнській церкві – два тисячоліття, розумієте? І коли хтось починає говорити, що у 21 столітті такі питання чомусь неважливі, коли люди, яким жити на світі плюс-мінус сімдесят років, дозволяють собі судити інституцію, якій більше двох тисяч років, то це трошки смішно", - уточнила вона.

Нагадаємо, до цього часу в Україні діяла лише одна канонічна Українська православна церква (УПЦ МП). У свою чергу УПЦ Київського патріархату і Українська автокефальна православна церквою визнані не були. Тепер, як очікують в Україні, ситуація зміниться. Автокефальна церква буде мати повне самоврядування. УПЦ отримає право обрання предстоятеля, видання статутів, канонізації святих і так далі.

Оксана Забужко вважає, що це докорінно змінює ситуацію з Українською православною церквою в Україні. "Ми нарешті повертаємося до прямого діалогу з тим самим Царгородом, з Константинополем. Ми відновлюємо, відчищаємо ранньомодерний формат "мазепинської" України", - сказала письменниця.

За її словами, надання Україні Томосу про автокефалію - це повернення до проекту "мазепинської" України. "Ми повертаємося до того проекту, коли в 17 і на початку 18 століття українці вирішували, чи будувати їм православну імперію з центром у Москві, чи їм будувати ось цю саму гілку, ось цей пояс від Стокгольму до Стамбулу", - уточнила свою думку Оксана Забужко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.