Цей день в історії: Річниця славетної перемоги армії УНР над московсько-більшовицькими загарбниками

25 липня 1920 року у бою під Сидоровим, тепер Гусятинський район на Тернопільщині, окрема кінна дивізія армії УНР генерала Івана Омеляновича-Павленка розгромила більшовицьку кінноту і два полки більшовицької піхоти.

Українці відкинули за річку Збруч ударну групу більшовиків. Окрема кінна дивізія втратила двох козаків убитими, поранено 33 козаки і 3 старшини. У бою брало участь до 2500 бійців з обох боків, передають Патріоти України.

Командира більшовицької бригади вбили в бою, комісар застрелився. Кілька сотень кіннотників потрапили в полон. Війська УНР захопили 34 кулемети, 3 гармати, обози, в тому числі 11 возів медикаментів та багато коней.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...