Цей день в історії: Річниця славетної перемоги армії УНР над московсько-більшовицькими загарбниками

25 липня 1920 року у бою під Сидоровим, тепер Гусятинський район на Тернопільщині, окрема кінна дивізія армії УНР генерала Івана Омеляновича-Павленка розгромила більшовицьку кінноту і два полки більшовицької піхоти.

Українці відкинули за річку Збруч ударну групу більшовиків. Окрема кінна дивізія втратила двох козаків убитими, поранено 33 козаки і 3 старшини. У бою брало участь до 2500 бійців з обох боків, передають Патріоти України.

Командира більшовицької бригади вбили в бою, комісар застрелився. Кілька сотень кіннотників потрапили в полон. Війська УНР захопили 34 кулемети, 3 гармати, обози, в тому числі 11 возів медикаментів та багато коней.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...