Винахід синтетичного цукру - того самого, який ми додаємо в чай і в різні страви - дієтологи порівнюють з появою водневої бомби. Про це на своїй сторінці в Facebook написала дієтолог Бахар Ніязова, передають Патріоти України.
Ще 50 років тому середньостатистичний чоловік з'їдав 15 кг цукру на рік, а сьогодні - більше 45. Українці, згідно з даними Держстату, в середньому з'їдають 34 кіло цукру в рік, хоча не виключено, що реальні цифри набагато вище статистичних.
Пропорційно зростає кількість захворювань на онкологію (якщо в організмі є ракові клітини, цукор сприяє їх активному росту), діабет, ожиріння. Причому, каже дієтолог, зайва вага з'являється навіть у тому випадку, якщо людина займається спортом.
Серед інших "бонусів" великої любові до солодкого - затяжні депресії без причини, слабкість, втома, алергії і часті застуди.
"Виявляється, цукор знижує імунітет в 17 разів! - наводить цифри Бахар Ніязова. - Механізм простий: глюкоза заміщає вітамін С в організмі і насичені їм клітини - фагоцити. А адже саме вони, як пилосос, повинні поглинати віруси, бактерії та інші небезпечні мікроорганізми, постійно атакуючі людини. Глюкоза, потрапляючи в організм, просто не дає рятівним клітинам робити свою роботу."
Ще одна небезпека цукру полягає в тому, що він викликає звикання. Відчуття, які багатьом знайомі не з чуток: на ранок після щільного застілля з тортиками та іншими смаколиками шлунок буквально завиває від голоду, при тому, що напередодні було з'їдено багато зайвого.
Справа в тому, пояснює дієтолог, що на "вагон" цукру, який потрапив в організм вчора, підшлункова викинула інсулін, і рівень глюкози різко знизився. Так формується залежність від солодкого: мозок отримав сигнал про тривожну ситуацію і запустив сигнал голоду ендокринній системі, вимагаючи чергову порцію солодкого. З кожним разом колишньої порції будемо мало, а неспалені калорії будуть відкладатися у вигляді жиру.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...