Цукор знижує імунітет? - Дієтолог розставив крапки на "і"

Паралельно зі збільшенням споживання цукру зростає кількість захворювань на онкологію, діабет і ожиріння.

Винахід синтетичного цукру - того самого, який ми додаємо в чай і в різні страви - дієтологи порівнюють з появою водневої бомби. Про це на своїй сторінці в Facebook написала дієтолог Бахар Ніязова, передають Патріоти України.

Ще 50 років тому середньостатистичний чоловік з'їдав 15 кг цукру на рік, а сьогодні - більше 45. Українці, згідно з даними Держстату, в середньому з'їдають 34 кіло цукру в рік, хоча не виключено, що реальні цифри набагато вище статистичних.

Пропорційно зростає кількість захворювань на онкологію (якщо в організмі є ракові клітини, цукор сприяє їх активному росту), діабет, ожиріння. Причому, каже дієтолог, зайва вага з'являється навіть у тому випадку, якщо людина займається спортом.

Серед інших "бонусів" великої любові до солодкого - затяжні депресії без причини, слабкість, втома, алергії і часті застуди.

"Виявляється, цукор знижує імунітет в 17 разів! - наводить цифри Бахар Ніязова. - Механізм простий: глюкоза заміщає вітамін С в організмі і насичені їм клітини - фагоцити. А адже саме вони, як пилосос, повинні поглинати віруси, бактерії та інші небезпечні мікроорганізми, постійно атакуючі людини. Глюкоза, потрапляючи в організм, просто не дає рятівним клітинам робити свою роботу."

Ще одна небезпека цукру полягає в тому, що він викликає звикання. Відчуття, які багатьом знайомі не з чуток: на ранок після щільного застілля з тортиками та іншими смаколиками шлунок буквально завиває від голоду, при тому, що напередодні було з'їдено багато зайвого.

Справа в тому, пояснює дієтолог, що на "вагон" цукру, який потрапив в організм вчора, підшлункова викинула інсулін, і рівень глюкози різко знизився. Так формується залежність від солодкого: мозок отримав сигнал про тривожну ситуацію і запустив сигнал голоду ендокринній системі, вимагаючи чергову порцію солодкого. З кожним разом колишньої порції будемо мало, а неспалені калорії будуть відкладатися у вигляді жиру.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...