Туристу на замітку: Підземелля Львова, які можна відвідати (фото)

Якщо Ви шукаєте місця для нестандартного відпочинку, Вам саме сюди!

Сайт 032.ua підготував добірку про підземелля Львова, які відкриті для туристів, передають Патріоти України.

Костел єзуїтів

Гарнізонний храм святих апостолів Петра й Павла на вулиці Театральній, 11 - це перша пам’ятка архітектури епохи бароко у Львові. Датований початком 17 століття, витвір італійця Джакомо Бріано багатий на підземні тунелі, які слугували місцем порятунку, молитви й усамітнення для монахів. Усього тут є три рівні підземель - найвищий слугує підвалом костелу, а два нижчих - це рештки княжих мурів 13-14 століття. У цих приміщеннях можна ознайомитись із керамічним посудом 16 століття та фресками 17 століття. Також тут є різьблений саркофаг 18 століття архієпископа Миколи Вижицького, у якому ніхто так і не був похований.

Підземелля відчинені для відвідувачів з 11:00 до 22:00; про екскурсію треба попередньо домовитись у інформаційному центрі храму за тел.: +38 (032) 235-76-76 або +38 (067)-671-42-16. Інколи тут проводять і нічні екскурсії. Вартість вхідних квитків: 15 грн для дорослих, діти і школярі - безкоштовно.

Преображенська церква

Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа, що розташована по вулиці Краківській, 21 має найбільші за розміром підземелля у Львові. Церква діє на місці монастиря іспанських отців-тринітаріїв, що датується 18 століттям. Із 1990-х років тривало відновлення давніх підземель, які відкрили для відвідувачів минулого року. Завітати туди можна щодня з 10:00 до 19:00, але лише разом з екскурсійним туром. Вартість вхідних квитків: 5 грн.

Монастир бернардинів

Сучасний комплекс монастиря та костелу бернардинів на площі Соборній, 3A датується початком 17 століття, але закладений він був на 200 років раніше. Зараз ці приміщення обслуговують отці-василіяни. Для туристів доступна невеличка частина монастиря, зі сторони Музею ідей на Валовій, 18а. Оглянути їх можна щодня з 10 до 19 години, а у суботу та неділю - з 12 години. Вартість: безкоштовно.

Домініканський собор

Ще одне давнє підземелля, яке деякі історики вважають залишками палацу князя Лева, розташоване під Церквою Пресвятої Євхаристії на площі Музейній, 1. Зараз тут можна побачити зал із шибеницею та житло монаха-відлюдника. Для туристів підземелля доступне щодня, крім понеділка, з 10 до 17 години. Львівський музей історії релігії, у розпорядженні якого підземелля, також проводить тематичні екскурсії. Вартість вхідних квитків: 15 грн для дорослих, 5 грн - студенти і школярі.

Аптека-музей “Під чорним орлом”

На куті площі Ринок та вулиці Ставропігійської, 3 розташована одна з найдавніших львівських аптек, яка має власні підземелля. Подейкують, що раніше тут діяла справжня алхімічна лабораторія. Працює з понеділка по п’ятницю з 9 до 19 години, на вихідних - з 10 до 17 години. Контакти: +38 (032) 272-00-41, 235-70-41. Вартість квитків: 15 грн - дорослі, 10 грн - студенти, 7 грн - школярі.

"Таємна аптека"

На площі Соборній, 1 розташована ще одна аптека з родзинкою. Під час реставрації 2012 року тут виявили таємний вхід у підземелля, де колись діяла фармацевтична лабораторія. Оглянути її можна щодня з 10:00 до 20:00, замовивши екскурсію за тел.: 067-370-56-98 або безпосередньо в приміщенні аптеки. Вартість квитків: 55 грн - дорослі, 45 грн - студенти, 35 грн - діти до 16 років.

Оперний театр

Будинок Львівської опери цікавий не лише своєю конструкцією, але й місцем розташування: спорудили його на місці, де колись протікала головна річка міста - Полтва. Хоч водний потік і закували у колектор, відвідувачам можуть показати його частинку у кнайпі “Лівий берег”, що міститься у підземеллях театру (адреса: пр. Свободи, 28). Вартість входу: безкоштовно.

Кавові підземелля

На площі Ринок, 10 розташована “Львівська копальня кави”, де каву “видобувають” так само, як і інші корисні копалини. Відвідувачам пропонують одягнути на голову каски для безпеки та спуститися нижче в шахту й подивитись на елеватори, залізничні рейки з вагонетками, переповненими кавою та жорна, де її мелють. Вартість входу: безкоштовно.

Криївка

Підземелля тематичного ресторану-кнайпи - це приміщення, де розповідають про історію боротьби Української повстанської армії. Тут немає ні привидів монахів, ні алхімічних лабораторій, але можна скуштувати вареників чи інших страв у незвичній атмосфері. Вартість входу: безкоштовно.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...