Сайт 032.ua підготував добірку про підземелля Львова, які відкриті для туристів, передають Патріоти України.
Гарнізонний храм святих апостолів Петра й Павла на вулиці Театральній, 11 - це перша пам’ятка архітектури епохи бароко у Львові. Датований початком 17 століття, витвір італійця Джакомо Бріано багатий на підземні тунелі, які слугували місцем порятунку, молитви й усамітнення для монахів. Усього тут є три рівні підземель - найвищий слугує підвалом костелу, а два нижчих - це рештки княжих мурів 13-14 століття. У цих приміщеннях можна ознайомитись із керамічним посудом 16 століття та фресками 17 століття. Також тут є різьблений саркофаг 18 століття архієпископа Миколи Вижицького, у якому ніхто так і не був похований.
Підземелля відчинені для відвідувачів з 11:00 до 22:00; про екскурсію треба попередньо домовитись у інформаційному центрі храму за тел.: +38 (032) 235-76-76 або +38 (067)-671-42-16. Інколи тут проводять і нічні екскурсії. Вартість вхідних квитків: 15 грн для дорослих, діти і школярі - безкоштовно.
Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа, що розташована по вулиці Краківській, 21 має найбільші за розміром підземелля у Львові. Церква діє на місці монастиря іспанських отців-тринітаріїв, що датується 18 століттям. Із 1990-х років тривало відновлення давніх підземель, які відкрили для відвідувачів минулого року. Завітати туди можна щодня з 10:00 до 19:00, але лише разом з екскурсійним туром. Вартість вхідних квитків: 5 грн.
Сучасний комплекс монастиря та костелу бернардинів на площі Соборній, 3A датується початком 17 століття, але закладений він був на 200 років раніше. Зараз ці приміщення обслуговують отці-василіяни. Для туристів доступна невеличка частина монастиря, зі сторони Музею ідей на Валовій, 18а. Оглянути їх можна щодня з 10 до 19 години, а у суботу та неділю - з 12 години. Вартість: безкоштовно.
Ще одне давнє підземелля, яке деякі історики вважають залишками палацу князя Лева, розташоване під Церквою Пресвятої Євхаристії на площі Музейній, 1. Зараз тут можна побачити зал із шибеницею та житло монаха-відлюдника. Для туристів підземелля доступне щодня, крім понеділка, з 10 до 17 години. Львівський музей історії релігії, у розпорядженні якого підземелля, також проводить тематичні екскурсії. Вартість вхідних квитків: 15 грн для дорослих, 5 грн - студенти і школярі.
На куті площі Ринок та вулиці Ставропігійської, 3 розташована одна з найдавніших львівських аптек, яка має власні підземелля. Подейкують, що раніше тут діяла справжня алхімічна лабораторія. Працює з понеділка по п’ятницю з 9 до 19 години, на вихідних - з 10 до 17 години. Контакти: +38 (032) 272-00-41, 235-70-41. Вартість квитків: 15 грн - дорослі, 10 грн - студенти, 7 грн - школярі.
На площі Соборній, 1 розташована ще одна аптека з родзинкою. Під час реставрації 2012 року тут виявили таємний вхід у підземелля, де колись діяла фармацевтична лабораторія. Оглянути її можна щодня з 10:00 до 20:00, замовивши екскурсію за тел.: 067-370-56-98 або безпосередньо в приміщенні аптеки. Вартість квитків: 55 грн - дорослі, 45 грн - студенти, 35 грн - діти до 16 років.
Будинок Львівської опери цікавий не лише своєю конструкцією, але й місцем розташування: спорудили його на місці, де колись протікала головна річка міста - Полтва. Хоч водний потік і закували у колектор, відвідувачам можуть показати його частинку у кнайпі “Лівий берег”, що міститься у підземеллях театру (адреса: пр. Свободи, 28). Вартість входу: безкоштовно.
На площі Ринок, 10 розташована “Львівська копальня кави”, де каву “видобувають” так само, як і інші корисні копалини. Відвідувачам пропонують одягнути на голову каски для безпеки та спуститися нижче в шахту й подивитись на елеватори, залізничні рейки з вагонетками, переповненими кавою та жорна, де її мелють. Вартість входу: безкоштовно.
Підземелля тематичного ресторану-кнайпи - це приміщення, де розповідають про історію боротьби Української повстанської армії. Тут немає ні привидів монахів, ні алхімічних лабораторій, але можна скуштувати вареників чи інших страв у незвичній атмосфері. Вартість входу: безкоштовно.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...