Тисячі людей помруть: В Україні зробили шокуючу заяву про наслідки спалаху дифтерії

Українці мають бути готовими окрім кору і до спалаху дифтерії. Він може бути набагато масштабнішим та страшнішим за той, який Україна вже пережила у 90-х роках, коли на дифтерію захворіло близько 20 тисяч людей, з яких 696 померло.

"Рівень вакцинації українців сьогодні найнижчий у Європі і один з найнижчих за всю історію нашої країни. Від дифтерії вакциновано лише близько 47,5% дітей і набагато менше дорослих, і така картина недовакцинації спостерігається вже протягом кількох років", - пише у своєму блозі народний депутат України, лікар Ольга Богомолець, передають Патріоти України.

"Недостатня в останні роки просвітницька робота з боку МОЗ та МОН та постійні перебої з постачання вакцин та сироваток призвели до того, що колективний iмунiтет до дифтерiї знизився до критичного рiвня, а тому спалах цієї небезпечної хвороби – неминучий, і це справа дуже короткого часу.

Я неодноразово попереджала чиновників, що їхня бездіяльність призведе до трагічних наслідків. На жаль, мої прогнози щодо кору справдилися. І дуже не хотілося б, щоб так само відбулося і з дифтерією.

Адже дифтерія не тільки спричиняє такі важкі ускладнення, як неврити, нефроз, інфекційно-токсичний шок, міокардити, але й часто призводить до смерті.

Врятувати хворого можна лише вчасним введенням спеціальної сироватки. На жаль, разом з низьким рівнем вакцинації в Україні сироватки майже повністю відсутні за винятком кількох сотень доз, отриманих в якості гуманітарної допомоги. За такої ситуації смертність від дифтерії може сягати 50%.

Як розпізнати дифтерію? Треба бити на сполох, якщо у вас:

1. Різке підвищення температури

2. Загальна слабкість, підвищена сонливість

3. Підвищене серцебиття

4. Головний біль, запаморочення

5. Знижений апетит, нудота, блювота

6. Блідість шкіри

7. Біль у горлі, особливо при ковтанні

8. Почервоніння та набряк горла

9. Збільшення шийних лімфовузлів, набряк шиї

10. Збільшення зівного язичку, дужок, мигдалин, поява на них плівки сіро-білого кольору.

Всі ці симптоми разом – є ознакою, що дифтерійна паличка почала виділяти токсин, який руйнує клітини організму. Інкубаційний період хвороби – від 2 до 10 днів, отже перші симптоми хвороби, яка передається повітряно-крапельним шляхом, з'являться після контакту з хворим вже дуже скоро.

Розраховувати, що завтра сироватки проти дифтерії з'являться в Україні та вас зможуть врятувати – не варто. Досвід останніх двох років свідчить, що державні закупівлі медикаментів практично паралізовані, а МОЗ не спроможний впоратися з проблемою.

Тому єдина можливість убезпечити себе від вкрай небезпечної хвороби – це зробити вакцинацію собі та своїм близьким та повторювати її кожні 10 років.
Так ви не тільки захистите самих себе, але й зможете запобігти поширенню хвороби в масштабах цілої країні."

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...