У Білорусі почалося переслідування кримських татар

Співробітники спецслужб і міграційної служби Білорусі проводять активні опитування кримських татар (татар Білорусі) і представників інших етнічних груп, які сповідують іслам.

При цьому, особливий інтерес представники спецслужб Білорусі виявляють до мусульман, які мають родичів в Одеській і Херсонській областях України, а також в Києві. Про це написав нардеп і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в Facebook, передають Патріоти України.

«Офіційним поясненням такого інтересу називають «вивчення міграційних потоків, родинних зв'язків, рівня релігійного і національного співвідношень в індивідуальній і колективній ментальності мусульманських діаспор», - написав він.

Народний депутат навів перелік питань, які зазвичай задають кримським татарам спецслужби в Білорусі: «Поїдете до Києва на День Незалежності України?», «Чи відвідуєте взагалі Україну на свята?», «Як часто ви святкуєте українські свята і чи не суперечить це тлумачення Корану?», «Чи підтримуєте ви проголошення Новоолексіївка (Херсонська область) столицею кримськотатарської автономії в Україні?»

Представники релігійних кіл Білорусі висловлюють здивування проведенням правоохоронними службами подібних досліджень і соціологічних опитувань. Не виключається, що така «зацікавленість» може бути обумовлена завданням, яка могла вчинити з Росії: активізація розвідувально-диверсійної діяльності РФ через третю країну з метою загострення міжетнічної і міжрелігійної ситуації в Україні.

«Наприклад, для звинувачення України в "переслідуванні" не тільки УПЦ МП, але і мусульманських організацій», - припустив Чубаров.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...