Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба МОН, передають Патріоти України.
"Цього року заплановано встановлення метеорологічного обладнання, а надалі й астрономічного телескопу, який працюватиме на об’єкті. Окрім астрономічно-метеорологічних спостережень, планується створити науковий центр, де досліджуватимуть флору і фауну Карпатського національного природного парку, екологію регіону тощо", - зазначила Гриневич.
Реалізацією проекту займається Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом. Після відновлення обсерваторії студенти обох вишів зможуть там проходити практику та проводити наукові дослідження.
"Також на базі обсерваторії вдосконалять цілодобовий рятувальний пост, який відтепер стане й цілорічним. Там ще з середини 2016 року рятувальники проводять пошукові, профілактичні роботи та дають поради мандрівникам", - зазначається в повідомленні.
Як повідомлялося, астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині Піп Іван діяла в 1938-1941 рр. Розташована на території Верховинського району Івано-Франківської області. В 90-х її намагалися відновити. Зараз приміщення накрили дахом, частина кімнат розчищенні і чекають на облаштування.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...