У Латвії зрівняли в правах ветеранів Другої світової, які воювали як проти радянських, так і нацистських агресорів

Частина колишніх радянських військових втратить статус ветерана війни.

У четвер, 2 листопада, Сейм Латвії в другому читанні схвалив законопроект про присвоєння статусу учасника Другої світової війни, який тепер буде застосовуватися до всіх осіб, які в ці роки входили до «складу регулярних військових частин» на території країни і які брали участь в боротьбі «проти військових формувань СРСР, нацистської Німеччини або її союзників» - повідомляють Патріоти України з посиланням на DW.

«Учасниками Другої світової війни планується визнати громадян Латвії, які були такими на 17 червня 1940 року, і постійних жителів Латвії, які легально в'їхали в країну до цієї дати», - йдеться в документі.

Нова норма не буде поширюватися на прибулих в країну за пактом про взаємодопомогу від 5 жовтня 1939 року, що передбачав розміщення в Латвії на умовах оренди радянських військових баз. Таким чином, частина колишніх радянських військових втратить статус ветерана війни.

Закон також не поширюватиметься на тих осіб, які були членами Націонал-соціалістичної партії Німеччини, служили в гестапо і в радянських спецслужбах, були засуджені за злочини проти людства.

Учасникам Другої світової війни планується видавати свідоцтво і пам'ятний нагрудний знак, їм також можуть бути надані допомоги і пільги.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...