У Міллера від щастя, певно, ледь інфаркт не трапився: "Нафтогаз України" 1 квітня пошив у дурні "Газпром" "важливою" і "конструктивною" заявою

НАК "Нафтогаз України" розіграв російську газову компанію "Газпром" в День дурня "визнанням" того, що рішення Стокгольмського арбітражу про газову суперечку дійсно порушувало баланс.

Юрій Вітренко

"Ми вирішили. "Газпром" правий... Раніше вони на нас заробляли від 2 до 7 млрд доларів на рік. Це якщо брати сукупно скільки ми платили за імпортний газ і скільки ми отримували за транзит. А тепер вони повинні нам платити за транзит на 1-1,5 млрд доларів більше, ніж ми платимо за імпортний газ. Плюс вони нам повинні 4,6 млрд доларів компенсації за недопоставку газу для транзиту в минулі періоди ... Тому ми відновлюємо баланс - відмовляємося від 4,6 млрд компенсації" - пише в Facebook головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передають Патріоти України.

За його словами, НАК також не вимагатиме компенсації, якщо "Газпром" подасть для транзиту менше, ніж передбачені контрактом 110 млрд куб м. Крім того, "Нафтогаз" відмовиться від перегляду ціни за газ за контрактом з "Газпромом".

"Тому тепер ми винні "Газпрому" за газ, відібраний у 2014 році, 2,2 млрд доларів... Також ми не відмовляємося від обнулення компенсації "Газпрому" за положенням контракту "бери або плати" за попередні роки. Ми не бачимо проблеми в тому, що в такому випадку ми вже винні "Газпрому" 56 млрд доларів, і ще будемо винні близько 20 млрд доларів за 2018-2019 рік. Ми віримо в те, що за "Газпромом" стоїть добра людина, вона нас пошкодує, і передумає вимагати від нас 86 млрд доларів", - зазначив Вітренко.

Після чого головний комерційний директор "Нафтогазу" залишив постскриптум для "Газпрому", де нагадав, що сьогодні 1 квітня - День дурня.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...