Про це пише сербське видання Politika з посиланням на представників прокуратури, передають Патріоти України.
Дії найманців потрапляють під статтю 386а Кримінального кодексу Сербії.
У 2016 році прокуратура Сербії уклала угоди про визнання вини з 24 громадянами, які звинувачувалися за вказаною статтею.
У Вищому суді Белграда нещодавно заявили, що за найманство було засуджено 28 осіб.
Сербія в жовтні 2014 року внесла зміни до Кримінального кодексу, які передбачають тюремне покарання на термін до 10 років для громадян, які приймають участь у воєнних конфліктах за кордоном або вербують людей для участі у даних конфліктах.
Таким способом Белград вирішив боротися з тими, хто їздив воювати на Донбас на стороні проросійських бойовиків, а також приєднується до терористам "Ісламської держави" в Сирії.
За інформацією видання, зараз в Україні та Сирії залишаються лише кілька десятків громадян Сербії.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...